ایرپاد مکس مجهز به چیپ U1 برای حمایت امواج رادیویی Ultra Wideband نمی باشد

ایرپاد مکس مجهز به چیپ U1 برای حمایت امواج رادیویی Ultra Wideband نمی باشد

بر اساس اصلاعات حاصل از سایت اپل که بوسیله مکرومز نیز تایید شد، ایرپاد مکس مجهز به چیپ U1 برای حمایت امواج Ultra Wideband یا امواج با پهنای باند بسیار بالا نمی باشد. لازم به ذکر است چیپ  U1 نباید با چیپ H1 که وظیفه پردازش فرایند های صوتی را دارد و در گوشی های هدفون ایرپاد مکس تعبیه شده است اشتباه شود.

چیپ U1 برای اولین بار در سال قبل در مدل های آیفون ۱۱ به کار برده شد که دارای قابلیت تشخیص وسیله های مجاور خود می باشد. لازم به ذکر است فاصله میان دو وسیله ای که دارای تکنولوژی Ultra Wideband می باشند می تواند دقیقاً با محاسبه زمانی که طول می کشد امواج رادیویی بین آنها منتقل شود قابل اندازه‌گیری باشد. به همین دلیل است که این محاسبه بسیار دقیق تر از آن چیزی است که در تکنولوژی های بلوتوث ال ای و وای فای وجود دارد.

اپل چیپ U1 را برای تمام مدل های آیفون ۱۱ و هم چنین مدلهای جدید آیفون ۱۲ به کار برده است. همچنین این چیپ در مدل های اپل واچ سری ۶ و هوم پادمینی نیز موجود می باشد. اما این چیپ در نسل دوم آیفون های مدل آیفون اس ای و آخرین مدل های آیپد ایر و آیپد پرو به کار برده نشده است.

انتظار می رود که اپل یک مدل کامپیوتر مک را که دارای قابلیت حمایت امواج Ultra Wideband می باشد را  در آینده رونمایی کند. استفاده اپل از تکنولوژی Ultra Wideband تا به حال محدود بوده است که از آن جمله می توان به قابلیت ایردراپ AirDrop در iOS 13 و یا نسخه های بعد از آن اشاره نمود. اما این شرکت وعده به استفاده بیشتر از این تکنولوژی را در محصولات آینده خود داده است. 

یکی از محصولات آینده اپل که انتظار می‌رود از حمایت امواج UW برخوردار باشد وسایل ردیابی اپل به نام ایرتگز می باشد که بر اساس اظهارات مینگ چی کو مجهز به چیپ U1 بوده و به کاربران اجازه می‌دهد تا بتوانند اشیا گمشده خود را از طریق ردیابی بسیار دقیق پیدا کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *