ایرپاد مکس در ویتنام تولید می شود، اما توسط شرکت های چینی 

ایرپاد مکس در ویتنام تولید می شود، اما توسط شرکت های چینی 

اپل همچنان در حال کاهش وابستگی خود به کارخانجات تولیدی در چین می‌باشد و در اقدام اخیر خود بر اساس برخی گزارشات مشخص شده است که ایرپاد مکس در ویتنام تولید می شود اما در حال حاضر کمپانی های چینی واقع در این کشور به تولید این محصول مشغول می باشند.

در پی تلاش های قبلی اپل برای فاصله گرفتن از چین به منظور کاهش اثرات احتمالی جنگ اقتصادی میان آمریکا و چین بر اساس برخی گزارشات در حال تولید هدفون جدید خود ایرپاد مکس در کشور ویتنام می باشد اما در این زمینه باید گفت که کمپانی های واقع در ویتنام هنوز دارای مالکین چینی می باشند.

بر اساس منبع خبری دیجی تایمز منابع موجود در چرخه تولید محصولات اپل تایید نمودند که هدفون های جدید اپل توسط کمپانی های چینی Luxshare Precision Industry و Goertek در ویتنام در حال مونتاژ می باشند.

این منابع که نام خود را فاش نکردند می‌گویند که این دو کمپانی رقبای تایوانی خود را برای گرفتن این قرارداد از اپل شکست داده و این درحالی است که این شرکت‌های تایوانی تحت نام‌های Inventec Appliances در بخشی از توسعه ساخت هدفون ایرپاد مکس نیز سهیم بوده اند.

دیجی تایمز می‌گوید بر اساس شواهد موجود به نظر می‌رسد که اپل تلاش زیادی را برای انتقال بیشتر تولید محصولات خود به کشورهای غیر از چین در دست اقدام دارد. منابع مشابهی گزارش دادند که تعداد زیادی از آیفون های جدید در حال تولید در کشور هندوستان می باشند و این مقدار با گذشت زمان در حال افزایش است.

ولی باید گفت که چین هنوز برای اپل گزینه بسیار مهم و حیاتی محسوب می‌شود. اخیراً مشخص گردید که اپل به کارکنان خود که قصد سفر و یا کار کردن در چین را دارند پاداش اضافی و حقوق های بیشتری را پیشنهاد می کند. این یکی از اقدام هایی است که اپل هم زمان با برداشته شدن محدودیت های مربوط به ویروس کرونا اتخاذ نموده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *