ایرپاد اپل هنوز پرفروش ترین محصول در بازار هدفون های وایرلس می باشد

ایرپاد اپل هنوز پرفروش ترین محصول در بازار هدفون های وایرلس می باشد

ایرپاد اپل هم چنان در سال ۲۰۲۰ محصول بی رقیب بازار هدفون های وایرلس بود به طوریکه این محصول توانست تقریباً ۵۰ درصد سهم فروش بازار را از آن خود کند. بر اساس داده های جدید شرکت Strategy Analytics کلیه هدفون های بلوتوثی فروخته شده در ۲۰۲۰ توانست از حد ۳۰۰ میلیون تجاوز کند که این خود نشان گر ۹۰ درصد رشد نسبت به سال قبل می باشد.

در بازار هدست های بلوتوثی با قابلیت True Wireless Stereo لوازم جانبی صوتی اپل توانست تقریبا نیمی از این بازار را از آن خود کند و در این مورد نزدیکترین رقیب این شرکت شیائومی بود که با فاصله بسیار زیاد در مقام دوم قرار گرفت.

علی رغم غلبه اپل در صحنه این بازار شرکت Strategy Analytics اعلام می دارد که رهبری اپل با گذشت زمان در حال تضعیف می باشد و با نزدیک شدن رقبای دیگر نظیر شیائومی، سامسونگ و هووایی در سال ۲۰۲۱ اپل دیگر قادر نخواهد بود مانند سال های اخیر هم چنان به غالبیت خود در صحنه فروش بازار هدفون های وایرلس ادامه دهد.

بر اساس نظر Ken Hyers که یکی از مدیران اجرایی شرکت Strategy Analytics می باشد بازار هدفون های وایرلس بسیار پر ازدحام بوده و اگرچه فروش ها تا حد زیادی رضایت بخش است اما با توجه به نظر او بازار در دو سه سال آینده بسیار پر ازدحام تر خواهد شد. 

این بازار هنوز فضای بسیار زیادی برای رشد دارد. شرکت Strategy Analytics می گوید که تحقیقات آنها نشان می دهد از هر ۱۰ نفر کمتر از  یک نفر دارای هدفون های بلوتوثی است بنا به نظر این شرکت هنوز پتانسیل بسیار زیادی برای رشد و توسعه بازار هدست های بلوتوثی وجود دارد و هر چه به جلو می رویم سازندگان اصلی و معتبر  از ساخت هدست های با سیم جلوگیری می کنند و همین طور دیگر هدفون های با سیم در جعبه به همراه گوشی های همراه ارسال نمی شود. از این قرار است که می توان پتانسیل بسیار بالایی را برای رشد هدست های بلوتوثی انتظار داشت.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.