ایرپاد از طریق به روز رسانی های نرم افزاری به زودی قابلیت استریمینگ با کیفیت Lossless را دریافت خواهد کرد

ایرپاد از طریق به روز رسانی های نرم افزاری به زودی قابلیت استریمینگ با کیفیت Lossless را دریافت خواهد کرد

بر اساس ادعاهای نشت دهنده‌ی معتبر گفته می شود که اپل در حال کار بر روی فرمت شنیداری های فای می باشد که بتواند قابلیت استفاده از استریمینگ اپل موزیک را با کیفیت Lossless در ایرپادها فراهم کند.

بر اساس گفته های اپل در حال حاضر ایرپادها نمی‌توانند فایل های ضبط شده در فرمت Lossless را اجرا کنند, ولی نشاندهنده معتبر جان پروسر می گوید که این ویژگی می تواند توسط بروز رسانی های بعدی در این وسایل به وجود آید.

ایرپاد، ایرپاد پرو و ایرپاد مکس قادرند در حال حاضر فرمت AAC را از طریق بلوتوث پخش نمایند. اما فایل‌های Lossless که تحت عنوان های ALAC و FLAC می‌باشند در این وسایل قابل اجرا نمی باشند. بر این اساس پروسر ادعا می‌کند که اپل می تواند نوعی فرمت شنیداری جدید ایجاد کند که بتواند قابلیت استریمینگ Lossless را در این وسایل به وجود آورد

اگر چنین چیزی درست باشد می تواند با استراتژی که اپل برای همخوان کردن ایرتگ از طریق اپلیکیشن Find My در آیفون ها ایجاد نمود روند مشابهی را طی کند. از لحاظ تکنیکی این امکان دارد که بتوان فایل هایی با فرمت Lossless را از طریق یک اتصال بلوتوثی AAC استریم نمود. علاوه بر آن می‌توان هم چنین با استفاده از مبدل usb به کابل لایتنینگ در ایرپاد مکس چنین مشکلی را نیز حل نمود.

اگر این پروتکل تغییر نکند، ویژگی AirPlay 2 نیز نمی‌تواند برای ایرپادها به کار رود، چرا که ایرپاد های اپل و هدفون های این شرکت فاقد ارتباط وای فای هستند و نمی توانند از طریق نرم افزاری به روز رسانی شوند.

جان پراسر همین طور در اکانت توییتر خود به کاربران نوید داد که به زودی به روزرسانی های جدیدی را در این مورد اعلام خواهد کرد. اپل از طریق کنفرانس خبری که اخیراً انجام داد چندین فرمت جدید را برای اپل موزیک معرفی نمود که علاوه بر قابلیت‌های Lossless می‌توان از ویژگی‌های دالبی اتموس و Spatial Audio نیز نام برد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *