ایرتگ مرتبط با میزان در حال افزایش سرقت های اتومبیل در کانادا

ایرتگ مرتبط با میزان در حال افزایش سرقت های اتومبیل در کانادا

بر اساس گزارش پلیس محلی در کانادا اپل با میزان قابل توجهی مرتبط به سرقت‌های اخیر اتومبیل در این کشور بوده است. بر اساس تحقیقات پلیس محلی یورک مشخص شده است که سارقان از متدهای جدیدی برای ردیابی اتومبیل ها و در نهایت سرقت اتومبیل های گرانقیمت و پیشرفته استفاده می کنند که در آن از توانایی های قابلیت ردیابی و موقعیت یابی وسیله ایرتگ استفاده می شود.

در حالیکه این روش سرقت برای اتومبیل ها از مدت ها پیش در بین مرسوم بوده است. اما استفاده از ایرتگ برای ردیابی اتومبیل های پیشرفته و گران قیمت این امکان را به وجود آورده که آنها بتوانند موقعیت و آدرس صاحبان اتومبیل ها را شناسایی و در محل پارکینگ آنها را سرقت کنند. از سپتامبر ۲۰۲۱ پلیس محلی منطقه یورک تحقیقاتی را در ارتباط با ۵ سرقت که در آن سارقان از وسیله ایرتگ برای سرقت اتومبیل های پیشرفته استفاده کرده بودند را مورد تحقیق و بررسی قرار داد.

بر اساس اعلامیه پلیس سارقان هرگونه خودروی گرانقیمت و با ارزشی را که در محل‌های عمومی و پارکینگ ها بیابند مورد هدف قرار می دهند و با استفاده از ایرتگ می‌توانند محل آنها را به سادگی بیشتر مورد ردیابی قرار دهند. در این مورد سارقان با چسباندن وسیله ایرتگ دیدی به ناحیه دور از دید که عمدتا در زیر باک بنزین می باشد به راحتی می‌توانند این ماشین ها را مورد موقعیت یابی و ردیابی قرار داده و زمان مناسب به سرقت آنها اقدام کنند.

در این مورد کاربران با فعال کردن گزینه ضد ردیابی می توانند از هرگونه موقعیت یابی ارتک در مجاور خود جلوگیری کند. اما نکته در اینجاست که بیشتر کسانی که قربانی اینگونه سرقت ها می شوند به  نوتیفیکیشن‌ها عمل نمی‌کنند و همین طور برخی از آنها آیفون نیز ندارند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.