ایرتگ به پلیس بوستون کمک کرد که دوچرخه دزدیده شده را پیدا کند

ایرتگ به پلیس بوستون کمک کرد که دوچرخه دزدیده شده را پیدا کند

پلیس بوستون قادر بود که دوچرخه دزدیده شده یک مرد را از طریق ایرتگ ردیابی نموده و در نهایت آن را پیدا کند. این ایرتگ در داخل کیف دوچرخه جاسازی شده بود.

در شب چهارم جولای دوچرخه مردی به نام جین گورتر از بیرون خانه اش در بوستون دزدیده شد. روز بعد با پلیس بوستان تماس گرفت تا گزارش این سرقت را ارائه کند و همچنین اطلاعات حاصل از ایرتگ را نیز  ماموران پلیس ارائه داد. وسیله ایرتگ در داخل کیف دوچرخه متصل شده بود و در اینجا آن مرد امیدوار بود که سارق متوجه ایرتگ نشده و پلیس از آن طریق بتواند دوچرخه را ردیابی کند.

بر اساس منبع خبری گجت لایت دقیقاً هم چنین اتفاقی افتاد و پلیس قادر بود که دوچرخه مورد نظر را ردیابی و موقعیت یابی کند و با استفاده از یک آیفون این دوچرخه نزدیک بخش trashcan پیدا شد. پلیس حدس می زند که احتمالاً سارق چیز مفید و به درد بخوری در کیف پیدا نکرده است، بنابراین به سادگی آن را در گوشه ای رها کرده است.

خوشبختانه او همچنین متوجه وجود ایرتگ  نشده بود. در حالی که این اتفاق به خوبی برای این شخص پیشرفت و توانست بدون هیچ مشکلی دوچرخه خود را دوباره پیدا بکند. اما این مهم است که اپل به هیچ عنوان پیشنهاد نمی کند که از اریرتگ به عنوان یک ابزار ضد دزدی از استفاده نشود.  همینطور اپل این را نیز پیشنهاد نمی کند که از آن به عنوان ردیابی کودکان و حیوانات استفاده شود.

وسیله ایرتگ در رویداد بهاره اپل در آوریل ۲۰۲۱  رونمایی شد و هم اکنون برای خرید با قیمت ۲۹ دلار به صورت انفرادی و همینطور با قیمت ۹۹ دلار در داخل یک پک چهارتایی قابل خرید می باشد.  این وسیله کوچک و دایره ای شکل به طور کلی برای اتصال به اشیایی که ممکن است آنها را در زمانی گم ‌کنیم طراحی شده است، اشیا و لوازمی مانند کیف مسافرتی، کلید، بک پگ و غیره از آن جمله اند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.