اپیک گیمز شکایت جدیدی را برای حمایت از ناظران کمیته ضد رقابتی بریتانیا تنظیم نمود

اپیک گیمز شکایت جدیدی را برای حمایت از ناظران کمیته ضد رقابتی بریتانیا تنظیم نمود

اپیک گیمز امروز گفت که شکایت جدیدی را برای حمایت از ناظران کمیته ضد رقابتی بریتانیا با هدف حمایت از بخش دولتی کمیته تحقیق و بررسی برای رفتارهای غیر رقابتی اپل انجام داده است. در سپتامبر ۲۰۲۰  ماموران اجرایی در کمیته ضد رقابتی بریتانیا در پی شکایت برخی از توسعه دهندگان نسبت به نحوه رفتار اپل در اپ استور شکایتی را تنظیم کردند که به نام شکایت زد رقابتی معروف شد.

این کمیته حالا در حال شروع تحقیقات رسمی برای به جریان انداختن این پرونده می باشد. فصل دوم این تحقیق و بررسی به رفتارهای شرکت‌های بزرگ تکنولوژی می پردازد که در آن از قدرت و تسلط خود برای محدود کردن رقابت و سودجویی از توسعه دهندگان و دیگر نفت برندگان این سیستم ها استفاده می کنند.

در ماه های اخیر توسعه دهندگان که به طور اخص با حرکت اپیک گیمز تشویق شدند و  اپل را به استفاده از موقعیت زورمدارانه متهم کردند که در اپل استور به حرکت‌های ضد رقابتی دست زده است. این کمیته الان می گوید که در حال حاضر دلایل قابل قبولی وجود دارد که بتوان باور کرد که اپل این در برخی از مفاد قانون رقابتی سال ۱۹۹۸ را شکسته است.

آخرین شکایت اپیک بر پایه این باید می باشد که اپل با دست زدن به تمرین های ضد رقابتی که در جهت خلاف این قوانین به ثبت رسیده است به خصوص در مرحله پرداخت های درون اپلیکیشنی کاملا در جهت خلاف قوانین ۱۹۹۸ عمل کرده است.

اپیک‌گیمز اصرار دارد که اپل از از موقعیت خود به صورت مونوپولی استفاده کرده است و بر اساس آن کاربران و توسعه دهندگان را از دسترسی یکسان به کلیه  اپلیکیشن های موجود در اپ استور باز داشته است وبه نحوی با اولویت دادن بیشتر به اپلیکیشن‌های ساخت خود نوعی برتری را بر توسعه دهندگان و کاربران تحمیل کرده است. اپل و اپیک گیمز قرار است که  در  ۲۱ جولای در ایالات متحده نزاع قانونی خود را ادامه دهند.

منبع 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *