اپو قصد دارد که اپل را با گوشی های فوق پیشرفته جدید خود Find X5 به چالش بکشد

اپو قصد دارد که اپل را با گوشی های فوق پیشرفته جدید خود Find X5 به چالش بکشد

بعد از آنکه شرکت شیائومی در اوایل امسال اپل را قویا به چالش دعوت کرد، شرکت چینی دیگری به نام آپو نیز به طور مستقیم اعلام نمود که قصد دارد به صورت جهانی با ارائه گوشی های بسیار پیشرفته اپل را به رقابت تنگاتنگ دعوت کند. شرکت اپو این چالش را با معرفی گوشی‌های پیشرفته جدید خود به نام Find X5 آغاز کرده است. اپو در حال حاضر چهارمین تولید کننده بزرگ گوشی های همراه می باشد که بعد از وان‌پلاس جای می‌گیرد.

این شرکت با ارائه گوشی های مدل Zeal و همینطور سری Find قصد دارد که دامنه وسیعی از گوشی های فوق پیشرفته را به بازار ارائه کند. بر اساس اظهارات رئیس این شرکت قصد دارد خود را با دو شرکت بزرگ گوشی های همراه اپل و سامسونگ وارد رقابت تنگاتنگی کند. این شرکت آخرین گوشی پرچمدار خود را بتازگی به نام Find X5 معرفی کرد که از پردازشگر اسنپدراگون ۸ نسل اول بهره می برد و همینطور مجهز به پردازشگر تصویری ساخت خود این شرکت به نام MariSilicon X  می باشد که برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ معرفی شد.

این پردازشگر تصویری بسیار پیشرفته به طور اختصاصی به گونه‌ای طراحی شده است که قابلیت های دوربین را تقویت کرده و به خصوص در شرایط نوری پایین به کاربر اجازه می‌دهد تا با کیفیت بالا فیلمبرداری کند. هنوز لیست قیمت های  گوشی‌ MariSilicon X  اعلام نشده است اما احتمال دارد گران قیمت ترین گوشی باشد که تا به حال این شرکت معرفی کرده است.

این گوشی قصد دارد با گوشی‌های مطرح امروز یعنی آیفون ۱۳ و گلکسی اس ۲۲ به رقابت بپردازد. علاوه بر تولید چیپ های پردازنده تصویری MariSilicon X در گوشی Find X5 این شرکت می‌گوید که چیپ های دیگری نیز ساخته است که می تواند قابلیت های عملکردی گوشی را در موارد مختلفی تقویت کند. یکی از آنها مربوط به چیپ های موثر در زمینه بهبود قابلیت شارژ سریع می باشد. علیرغم آنکه در حال حاضر شرکت‌های تولیدکننده گوشی های همراه با کمبود جهانی چیپ مواجه هستند رئیس این شرکت گفت که پیش بینی میکند در اواسط ۲۰۲۲ مشکلات مربوط به تامین قطعات اولیه برطرف شده و همه چیز به وضعیت اولیه برگردد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.