اپل macOS Monterey را در رویداد WWDC معرفی نمود

اپل macOS Monterey را در رویداد WWDC معرفی نمود

اپل نسخه جدید سیستم عامل مک را به نام macOS Monterey منتشر شد. اپل نسخه قبلی سیستم عامل مک را تحت نام macOS Big Sur در رویداد سالانه WWDC معرفی کرده بود. این سیستم‌عامل در ابتدا به صورت نسخه های بتا در اختیار توسعه دهندگان قرار گرفت و بعد از مدتی در سال اخیر به عنوان سیستم عامل مک در روی جدیدترین وسیله های مک ارائه شد.

یکی از مهمترین ویژگی هایی که در macOS Monterey وجود دارد بخش جدیدی به نام کنترل یونیورسال می باشد که کاربران با استفاده از کیبورد، موس و یا ترک پد موجود در روی مک می‌توانند آیپد و یا مک های های مجاور را با آن کنترل نمایند و از این طریق این امکان وجود دارد که فقط به وسیله یک کیبورد و یا موس کاربران بتوانند کنترل بین وسیله های مختلف را در دست بگیرند.

همینطور عمل هایی نظیر نیز دراگ اند دراپ از یک وسیله یک وسیله دیگر به وسیله این ویژگی جدید قابل اجرا می باشد.

شورتکات ها

سیستم عامل جدید macOS Monterey شورتکات های جدیدی را از iOS به مک آورده است. ابزار اتوماسیون نیز اضافه شده که در آن می توان برخی از فرمان ها به صورت خودکار تنظیم نمود.

  سازگاری با iOS و حریم شخصی

از دیگر بروزرسانی های عمده انجام شده می توان به اضافه نمودن قابلیت های جدید برای اپلیکیشن پیام ها اشاره کرد و در کنار آن نیز برای مک های اپل سیلیکونی بهبود رسانی‌های برای سازگاری بیشتر با این سیستم انجام شده است.

  ویژگی های Focus، ترجمه و حفظ حریم شخصی

ویژگی فوکاس نیز از ios ۱۵ آورده شده است. کاربران می‌توانند با تنظیم وسیله های شان به حالت  “فوکاس مود”  نوتیفیکیشن هایی که به آنها ارتباطی ندارد را فیلتر کنند و یا در صورت دلخواه به یک سری از کاربران دیگر جواب های خودکار را ارسال کنند.

اپلیکیشن ترجمه نیز در  سیستم عامل جدید ویژگی های جدیدی را کسب نموده است. در این حالت در هر جایی از متن امکان ترجمه وجود دارد و حتی در درون اپلیکیشن های غیر از اپل نیز ترجمه امکان پذیر است. برای این منظور فقط باید متن مورد نظر را هایلایت کرده و بر روی آن راست کلیک نموده و سپس با انتخاب دکمه translate ترجمه آن را مشاهده نمود.

اپل macOS Monterey را در رویداد WWDC معرفی نمود

زمان انتشار و سازگاری
نسخه بتای توسعه‌دهندگان برای سیستم‌ عامل macOS Monterey  در روزهای اخیر در دسترس قرار خواهد گرفت، اما نسخه عمومی این سیستم‌ عامل در ماه جولای منتشر خواهد شد.

سیستم جدید macOS Monterey بر روی مدل های مک  که در زیر لیست شده اند قابل اجرا می باشد

  • آیمک ۲۰۱۵ به بعد
  • آیمک پرو
  • مک بوک ایر اوایل ۲۰۱۵ به بعد
  • ‏ مک بوک پرو ۲۰۱۵ به بعد گروه
  • مک پرو آخر ۲۰۱۳
  • مک مینی آخر ۲۰۱۴ و بعد از آن
  • مک بوک ۲۰۱۶ و بعد از آن

اپل macOS Monterey را در رویداد WWDC معرفی نمود

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *