اپل macOS Monterey را باقابلیت AirPlay برای مک، متن لایو و برخی خصوصیات دیگر منتشر نمود

اپل macOS Monterey را باقابلیت AirPlay برای مک، متن لایو و برخی خصوصیات دیگر منتشر نمود

اپل امروز سیستم عامل macOS 12 Monterey را منتشر نمود که جدیدترین نسخه این سیستم عامل می باشد که برای سیستم های مک طراحی شده است. سیستم عامل macOS Monterey یک ماه پس از انتشار نسخه بتای این سیستم عامل آمده است.

دانلود این به روز رسانی جدید برای تمام دارندگان مک واجد شرایط از طریق به روز رسانی نرم افزاری در بخش Systems preference قابل انجام می باشد و همینطور می تواند از طریق اپ استور مک دانلود شود. مانند سایر بروزرسانی ها این نسخه جدید نیز به صورت رایگان دسترس کاربران قرار می‌گیرد.

سیستم عامل macOS Monterey خصوصیات جدیدی را ارائه می کند که قبلاً به گونه‌ای در وسیله های ios با سیستم های عامل ‏ ‏ios ۱۵ و iPadOS 15 ارائه شده بود. قابلیت فیس تایم در این بروزرسانی می تواند spatial audio را حمایت کند و همینطور قادر است که برای کاهش نویز های پس زمینه نیز قابلیت voice isolation بکار رود.

همینطور این بروزرسانی شامل قابلیت SharePlay می باشد که برای به اشتراک گذاشتن صفحه در حین تماشای فیلم های سینمایی و شو های تلویزیونی با دوستان و خانواده از طریق فیس تایم طراحی شده است. اپلیکیشن Messages قابلیت Shared With You را حمایت می کند. همینطور بخش تب های گروهی در سافاری باعث می شود که در این مرورگر کاربر بتواند تب ها را با یکدیگر گروه بندی کند. در بخش رابط کاربری تب ها نیز از لحاظ طراحی نیز تغییراتی در سافاری ایجاد شده است. قابلیت استفاده از مک به عنوان اسپیکر برای تنظیم های سیستم شنیداری در چند اتاق می تواند به کار رود.

قابلیت Focus به شما کمک می کند که بتوانید با کاهش مقدار نوتیفیکیشن ها بر روی وظایف روزانه خود بیشتر تمرکز کنید. اپلیکیشن شورتکات که در وسیله های ios وجود داشت نیز در مک حالات گسترش یافته است.  علاوه بر این قابلیت جدیدی برای اپلیکیشن یادداشت اضافه شده است که شامل یادداشت سریع می باشد و زمانی که موس بر روی یک بخش از صفحه توسط کاربر به حرکت در می آید قادر است که با فعال نمودن متن یادداشت برداری کند.

قابلیت متن زنده در این سیستم عامل جدید باعث می شود که وسیله بتواند متن ها را در هر نوع تصویر تشخیص داده و کاربران بطور دلخواه آن را بکار ببرد. بنابراین شما می توانید آن متن را کپی، پیست و یا متن موجود را ترجمه کنید. علاوه بر این قابلیت Lookup در اپلیکیشن فوتوز از از قابلیت های درک ماشینی برای ارائه جزئیات بیشتر در ارتباط با هر تصویر مانند حیوانات، هنر، منظره، گیاهان و غیره در هنگامی به کاربر عکسبرداری ارایه می دهد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.