اپل iOS 13.6 ،iPadOS 13.6 ،macOS10.15.6 ،tvOS 13.4.8 ،watchOS 6.2.8 را معرفی نمود

اپل iOS 13.6 ،iPadOS 13.6 ،macOS10.15.6  ،tvOS 13.4.8 ،watchOS 6.2.8 را معرفی نمود

اپل به تازگی آخرین بروز رسانی سیستم عامل محصولات خود را به صورت iOS 13.6 ،iPadOS 13.6 ،macOS 10.15.6 ،tvOS 13.4.8 ،watchOS 6.2.8 در معرض عموم قرار داد. این بروز رسانی ها  دارای ویژگی های جدیدی هستند که مهم ترین آن ها عبارت از ویژگی شنیداری برای +Apple News و قابلیت کلید دیجیتالی CarKey که قبلا از آن به تفصیل صحبت نمودیم.

iPadOS 13.6  و iOS 13.6 بخش جدیدی را برای ثبت نام کنندگان +Apple News در این بروزرسانی ها به همراه دارند. این ویژگی های جدید شامل اضافه شدن داستان ها و گزارشاتی می باشد که به صورت حرفه ای برای شنونده بازگو می شود و توسط خود شرکت اپل تولید شده است.

همین طور بخشی برای خبر های محلی در نظر گرفته شده که در حال حاضر برای ۵ شهر فعال است و می تواند خبر های محلی را برای شنوندگان ساکن در این مناطق گزارش کند. علاوه بر آن ویژگی CarKey در این بروز رسانی های iOS 13.6 و watchOS 6.2.8  قادر است به صورت فعال عمل کند و شما می توانید با این ویژگی کارهایی را که با کلید ماشین خود انجام می دهید با داشتن اپل واچ یا آیفون نیز انجام دهید.  کارهایی نظیر باز کردن و قفل کردن در ماشین و همین طور روشن و خاموش کردن آن . در این حالت کلید ها بصورت دیجیتالی در اپ Wallet آیفون یا آیپد ذخیره می شود.

ولی ذکر این نکته لازم است که این ویژگی در حال حاضر فقط با برخی مدل های اتومبیلBMW سازگاری دارد ولی در آینده پیش بینی می شود که ماشین های دیگری نیز با این ویژگی سازگار شوند.

همین طور در OS 13.6  منوی جدید تحت عنوان علایم بیماری در اپ سلامتی Health اضافه شده است و علاوه بر آن  تعداد زیادی از باگ های نرم‌ افزاری در این بروز رسانی بر طرف شده اند. اضافه بر این در iOS و iPadOS  تعداد زیادی گزینه  برای هر بخش ایجاد گردیده که از طریق آن می شود ویژگی های هر اپ را فعال یا غیر فعال نمود.

اما در macOS 10.15.6 و tvOS 13.4.8 بروز رسانی ها فقط شامل برطرف نمودن باگ های موجود در نسخه های قبلی می باشد و در این مورد ویژگی قابل توجهی به به اپ ها اضافه نگردیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *