اپل ۴۶۰۰۰ اپلیکیشن را از اپ استور چین به دلیل نداشتن لایسنس حذف نمود

اپل ۴۶۰۰۰ اپلیکیشن را از اپ استور چین به دلیل نداشتن لایسنس حذف نمود

اپل هم چنان در حال حذف اپلیکیشن ها از اپ استور چین می باشد به طوری که این شرکت توانست ۴۶ هزار اپلیکیشن را در ظرف یک روز به خاطر نداشتن لایسنس های مورد نیاز در کشور چین حذف نماید که خود یک رکورد محسوب می‌شود.

در حقیقت این بالاترین میزان حذف اپلیکیشن می باشد که اپل در یک روز  آن را انجام داده است. این اقدام اپل در ادامه سخت گیری اخیر دولت چین می باشد که به این شرکت تا ۳۱ دسامبر فرصت داده تا به خذف اپ های فاقد مجوز قانونی اقدام کند.

گزارشی که در روز جمعه از رویترز منتظر منتشر شد نشان می‌دهد که تعداد ۳۹۰۰۰ اپ نیز به دلیل مشابهی از اپ استور حذف شده اند. از میان اپلیکیشن های گیم بسیار محبوبی که مطابق با این اقدام حذف گردید می‌توان به بازی های مشهور مربوط به شرکت Ubisoft به نام NBA 2K20 و همینطور Assassin’s Creed Identity  اشاره نمود.

گزارش اخیر همین طور ادعا می کند که  از میان ۱۵۰۰ گیم غیر رایگان مشهور فقط ۷۴ گیم توانست مجوز لازم برای ادامه کار در اپ استور را گرفته و همچنان برای فروش و دانلود در دسترس عموم سیم چین قرار گیرند. درآمد حاصل از گیم های موجود در اپ استور چین یکی از بخش های بسیار حیاتی برای درآمد اپل می باشد. قوانین دولتی محدود کننده در کشور چین مشکلات بسیار زیادی را برای توسعه دهندگان خارجی و ادامه کار در این کشور ایجاد کرده است.

بعد از گذشت ۴ سال از این که اپل اجرای قوانین چینی را برای گیم های موجود در اپ استور چین نادیده گرفت، به دنبال بالا گرفتن دعوای اقتصادی میان آمریکا و چین، دولت این کشور نیز به اپل فشار آورد و این شرکت را ملزم به اجرای قوانین مربوط به لزوم گرفتن مجوز برای اپلیکیشن ها در اپ استور چین نمود که در سال ۲۰۱۶ وضع گردید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *