اپل ۴۱۰ میلیون دلار به شرکت سازنده اسکنر های فیس آیدی و حس گر لیدار پاداش می دهد

اپل ۴۱۰ میلیون دلار به شرکت سازنده اسکنر های فیس آیدی و حس گر لیدار پاداش می دهد

اپل امروز اعلام نمود که ۴۱۰ میلیون دلار را به شرکت سازنده حسگر فیس آیدی و همینطور اسکنر لیدار کمک مالی اعطا خواهد کرد. این کمک هزینه باعث خواهد شد که این شرکت سازنده بتواند ظرفیت تولید خود را برای ساخت قطعات لازم برای آیفون های آینده توسعه دهد و همین طور در بخش‌هایی مانند تگزاس، نیوجرسی، پنسیلوانیا و ایلینویز حدود ۷۰۰ شغل جدید ایجاد خواهد شد.

در این مورد اپل با شرکت (VCSELs) نیز همکاری نموده است تا بتواند سیستم های مربوط به واقعیت مجازی و واقعیت دستکاری شده را با سرعت بیشتر و به روز رسانی شده با قابلیت های اتوفوکوس برای عکسبرداری و فیلمبرداری در شرایط کم نور همراه کند.

یکی از عوامل اجرایی اپل می گوید ما از این کمک هزینه تجاری اپل استفاده خواهیم کرد تا بتوانیم برای ساخت تکنولوژی های نسل بعدی و شغل های آینده میزان مشاغل و بیزینس را در آمریکا توسعه دهیم. این مطلبی است که جفری لیام یکی از عوامل اجرایی اپل به آن اشاره کرده است. کمپانی II-VI انتظار می رود که با پشت سرگذاشتن مرزهای خلاقیت و همینطور پیش روی در جهت تکنولوژی های جدید تر برای رسیدن به آینده ای بهتر تلاش خواهد کرد.

به نظر می‌رسد که اپل در چند سال اخیر با توسعه سرمایه‌گذاری بیشتر در ایالات متحده قصد دارد که سهم زیادی را در اشتغال زایی و همینطور توسعه کارخانجات خود در آمریکا داشته باشد که از این جهت بتواند استقلال بیشتری را از لحاظ تامین قطعات خود بدست آورد.

از جهت دیگر در چند سال اخیر با توجه به محدودیت‌های موجود بر سر نزاع اقتصادی میان آمریکا و چین اپل را وادار کرد که از تمرکز بالای خود در چین بکاهد و با ایجاد تمرکز زدایی و ساخت کارخانجات مختلف در کشور های گوناگون بتواند تقاضای بالای برای  محصولات خود در سراسر جهان پاسخگو باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *