اپل ۳۵ درصد اپلیکیشن‌های ارائه شده به اپ استور را بین سال های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ رد صلاحیت نموده است

اپل ۳۵ درصد اپلیکیشن‌های ارائه شده به اپ استور را بین سال های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ رد صلاحیت نموده است

در پی دعوی در حال انجام میان اپیک گیمز و اپل در ارتباط با بحث های پیرامون اپ استور مدارکی امروز منتشر شد که نشان از تعداد اپلیکیشن‌های ارائه شده به اپ استور و رد صلاحیت آنها پس از روند بازبینی توسط اپل می دهد.

بر اساس این گزارش اپل بین سالهای ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ در حدود ۵ میلیون اپلیکیشن را درسال دریافت نموده است که میان ۳۳ تا ۳۵ درصد آن اپلیکیشن ها توسط تیم بازبینی اپل رد صلاحیت شده اند. از لحاظ مقایسه می توان گفت به طور متوسط  ۱.۷ میلیون اپلیکیشن در هر سال رد صلاحیت شده اند. به طوری که در طی ۲۰۲۰ این روند رد صلاحیت حتی به ۴۰ درصد نیز می‌رسد.

اپل در این مورد توضیح می دهد که اپ استور در هر هفته ۷۰۰,۰۰۰ اپلیکیشن را دریافت می کند که ۵۰۰ نفر کارشناس در اپل وجود دارند که همه آنها را به دقت باید بازرسی کنند و قبل از آن نیز ابزارهایی برای این منظور طراحی شده است که اپلیکیشن مورد نظر را از لحاظ ویروس و یا مالور و دیگر موازین و قوانین مورد نظر اپل مورد بررسی قرار می دهند.

این ابزار بازبینی که مرکوری را نام دارد می تواند تمام اپلیکیشن ها را از لحاظ وجود کدهای مشکوک و غیر سالم مورد بررسی قرار دهد. پس از آن اپلیکیشن‌ها در صورت قبول در این مرحله توسط تیم کارشناس اپل مورد بررسی نهایی قرار می گیرند. در سال ۲۰۱۵ اپل پس از عمل هک عظیمی که در روی اپلیکیشن ها صورت گرفت شرکت SourceDNA را به طور کلی خریداری کرد و با همکاری آن شرکت ابزاری را ساخت که بتواند با استفاده از آن درون اپلیکیشن ها را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد.

مسئول بخش مارکتینگ که اپل Trystan Kosmynka امروز در دادگاه برای ارائه پاسخ هایی در ارتباط با روند بازبینی در اپ استور و همینطور اشتباهاتی که در این مورد صورت می‌گیرد مورد سوال قرار گرفت.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *