اپل ۱۵۰ میلیون دلار توسط ناظران کمیته ضد رقابتی ایتالیا جریمه شد

اپل ۱۵۰ میلیون دلار توسط ناظران کمیته ضد رقابتی ایتالیا جریمه شد

اپل و آمازون امروز مجموعا ۲۰۰ میلیون یورو یا ۲۲۵ میلیون دلار توسط ناظران کمیته ضد رقابتی ایتالیا برای ایجاد محدودیت در فروش برخی از محصولات اپل جریمه شدند. این جریمه ها نتیجه تحقیقات و بررسی هایی است که از سال قبل صورت پذیرفت که گروهی اپل و آمازون را متهم به جلوگیری از فروش محصولات beats و اپل توسط فروشندگان غیر از اپل نمودند و آنها معتقدند که اپل این کار را برای جلوگیری از هرگونه رقابت با این شرکت ها انجام داده است.

بر این اساس ناظران ایتالیایی امروز اعلام نمودند که موافقت ها و قوانینی که میان این دو شرکت اپل و آمازون از سال ۲۰۱۸ برقرار گردیده باعث می شود تنها بخش محدودی از فروشندگان در آمازون قادر به فروش محصولات اپل باشند که این بر خلاف قوانین موجود در اتحادیه اروپا می باشد و می تواند بر روی رقابت و قیمت ها تاثیر بسزایی بگذارد.

بر این اساس آمازون مبلغ ۶۸ میلیون یورو جریمه شد در حالی که اپل ۱۳۴ میلیون یورو مجبور به پرداخت جریمه گردید. این ناظران همچنین به این دو شرکت دستور دادند تا محدودیت های فروشندگان برای دسترسی به محصولات آمازون را متوقف کنند. اما هر دو شرکت آمازون و اپل در این مورد گفتند که درخواست تجدید نظر در این رای خواهند کرد و به سادگی تسلیم این رای نخواهند شد. البته این اولین باری نیست که کمیته ناظران ایتالیایی با بررسی و تحقیق اپل را متهم به اعمال غیر را رقابتی می کند.

در گذشته نیز این ناظران به روند روز رسانی نرم‌افزاری آیفون ها را که باعث کاهش عملکرد مدل های قدیمی تر می شد را نیز مورد بررسی قرار دادند و اپل را در این مورد متهم به انجام امور غیر رقابتی نمودند که در نهایت اپل مجبور به پرداخت غرامت ده میلیون یورو جریمه برای این منظور شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.