اپل یک صفحه وب جامع برای لحاظ کردن لیبل های حریم شخصی برای اپلیکیشن های خود منتشر کرد

اپل یک صفحه وب جامع برای لحاظ کردن لیبل های حریم شخصی برای اپلیکیشن های خود منتشر کرد

اپل امروز سایت حریم شخصی خود را به روز رسانی کرد و در آن یک بخش جدید برای لیبل های حریم شخصی برای تمام اپلیکیشن‌های خود به همراه یکدیگر در یک مکان لحاظ کرد. بنابر این کاربران راحت تر خواهد بود که بتوانند آگاهی یابند که اپلیکیشن های اپل در اپ استور به چه صورت داده های شخصی آنها را مورد استفاده قرار می دهد.

اپل قبل از این هم لیبل‌های حریم شخصی را برای اپلیکیشن های خود از زمانی که برای اولین بار این ویژگی را مورد استفاده قرار داد ارائه نمود، اما هر کدام را در صفحه جداگانه قرار داد. اما قرار دادن همه لیبل های جدید بسیار کار را برای کاربر راحت تر می تواند کلیه اطلاعات لازم را در ارتباط با چگونگی مورد استفاده قرار گرفتن اطلاعات شخصی اش در یابد.

در این صفحه جدید همه اپلیکیشن ها بر اساس حروف الفبا ترتیب بندی شده اند. برچسب های امنیتی برای اپلیکیشن های اپل در iOS  ،iPadOS، macOS، watchOS و tvOS وجود دارند، بنابراین برخی از اپلیکیشن ها مانند GarageBand ممکن است بیش از یک بار در این صفحه خودشان را نشان دهند.

اپل همچنین لیبل هایی را برای ابزارهای توسعه دهندگان مانند Xcode و همینطور خود اپ استور ارائه نموده است که به طور خیلی جامعی میزان اطلاعات حریم شخصی کاربران را در ارتباط با هر یک نشان می دهد. اپل تاکید می کند که کاربران برای اپلیکیشن های خود اپل نمی توانند جایی را پیدا کنند که در آن گفته باشد: “داده ها برای ردیابی کاربران مورد استفاده قرار خواهد گرفت” و از این لحاظ اپل قصد دارد که بیان کند که به هیچ عنوان قصد ردیابی کاربران خود را ندارد.

اپل  برچسب های حریم شخصی را در روی اپل استور در ماه دسامبر معرفی نمود که به کاربران به صورت یک بخش جداگانه خلاصه‌ای از انواع داده هایی که یک اپلیکیشن ممکن است از آن جمع آوری کند و یا حتی اطلاعاتی که ممکن است برای ردیابی آن ها استفاده شود و یا اطلاعاتی که ممکن است به هویت کاربر و یا وسیله آن مربوط شود را ذکر نموده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.