اپل گلس می تواند از لنزهای استفاده کند که به طور خودکار با دید کاربر سازگار می شوند

اپل گلس می تواند از لنزهای استفاده کند که به طور خودکار با دید کاربر سازگار می شوند

اپل در حال تحقیق برای ساخت لنزهای قابل تنظیمی است که بتواند آنها را در اپل گلس استفاده کند. این لنز ها قادر خواهند بود که صفحه دید کاربر را شناسایی کرده و خودشان را بر اساس واضح ترین حالت دید تنظیم کنند.

اپل قبل از این نیز پتنت دیگری را برای تهیه لنزهایی با قابلیت مشابه در وسیله‌ای مانند اپل گلس به ثبت رسانده بود. آن پتنت حتی پیشنهاد می‌کرد که می‌توان از این لنزها در روی آیفون استفاده کرد. حالا به هر حال اپل پتنت دیگری را ارائه داده است که می تواند بر اساس استفاده ویژگی متفاوتی در اپل کلاس باشد.

این می تواند بدان معنی باشد که اپل برای تولید اپل گلس در آینده احتمالاً به جای تولید نسخه های مختلف فقط به یک نسخه بسنده خواهد کرد. سیستم لنزهای قابل تنظیم عنوان پتنت جدیدی که توسط اپل ارائه شده است و در ارتباط با لنز هایی صحبت می کند که می توانند صفحه دید کاربر را ارزیابی کرده و برای ارائه بهترین کیفیت و وضوح برای کاربر تنظیم شوند.

لنزهای قابل تنظیم می توانند از جنس لنزهای کریستال مایع باشند. این مطلبی است که در پتنت آن اشاره شده است و در ادامه گفته می‌شود که یک دوربین و سایر حسگر ها در قسمت بالای وسیله ممکن است که چشمان کاربر را مورد ارزیابی قرار داده و کلیه اطلاعات لازم را در آن دریافت مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند. اطلاعاتی‌ که در این مورد جمع‌آوری خواهد شد می‌تواند مربوط به خصوصیات چشمان مانند جهت دید و همینطور حرکات مردمک کاربر باشد.

این سیستم ممکن است که بتواند با تنظیم فاصله میان لنز ها در نهایت بهترین حالت دید برای کاربر منتهی شود. البته در این پتنت ترسیم های چندان زیادی برای ارائه جزئیات وجود ندارد ولی ممکن است که اپل بخواهد از این قابلیت‌ها در آینده برای مقاصد پزشکی استفاده کند و همینطور بتواند نارسایی های مربوط به دید کاربران را نیز تشخیص دهد.

منبع  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *