اپل گلس ممکن است بتواند میزان حواس پرتی دانش آموزان را تشخیص دهد

اپل گلس ممکن است بتواند میزان حواس پرتی دانش آموزان را تشخیص دهد

گزارشات نشان می دهند که اپل گلس می تواند مجهز به سیستمی شود که دانش آموزان حواس پرت را تشخیص داده و همین طور با تنظیم میزان روشنایی برای دید بهتر و شرایط بهتر توجه او جلب کند.

یکی از مشکلاتی که گفته می‌شود باعث تأخیر در تولید اپل گلس شده است این واقعیت است که آنها مجبورند که طوری ساخته شوند که برای مدت طولانی کاربر بتواند بدون ناراحتی آنها را بر چشم بگذارد. در این مورد علاوه بر ایجاد فریم های سبک اپل همچنین در حال بررسی ایده ای است که می تواند باعث شود که اپل گلس با کاربر از لحاظ روانی ارتباط برقرار کرده و بتواند شرایط روشنایی صفحه را بر اساس نحوه پاسخ کاربر تشخیص دهد تنظیم کند.

بر اساس برخی از سند های ابداعی که اخیراً منتشر شده است از تغییر در روشنایی و همینطور بهبود رسانی در صفحه دید کاربر صحبت شده است. در این سند ذکر شده است که شرایط تمرکز و حواس جمعی دیدن مطالب در صفحات وسایل الکترونیک می‌تواند اثر بسیار مهمی بر روی تجربه کاربر داشته باشد.

بر این اساس تمام کسانی که به تولید محتوا می پردازند و همین‌طور تکنولوژی هایی که در تولید صفحات نمایش نقش دارند می‌توانند از لحاظ دیداری کاربر را بیشتر مجذوب خود کنند و از این لحاظ میزان توجه و بازدهی تا حد زیادی افزایش می یابد.

بر اساس آنچه که در این سند ابداعی آمده است اپل گلس و یا هر هدست دیگری وظیفه انتقال محتواهای صوتی و تصویری را به کاربرد به عهده دارد، اما این وسیله همین‌طور می تواند چشم های کاربر را ردیابی نموده و از طریق آن بتواند از طریق بررسی واکنش های فیزیولوژیکی شرایط ارائه محتوا را به او بهبود بخشد.

به عنوان مثال اگر دانش آموزان را بتوان از طریق تغییر در میزان روشنایی صفحه نمایش به موضوع و محتوا بیشتر مجذوب کرد ممکن است بتواند برای تمرکز بیشتر دانش آموزان به موضوع مورد بحث ارائه شده از طریق این سیستم های الکترونیک کمک نماید و بر اساس آنچه که اپل می گویند واکنش افراد مختلف در ارتباط با تغییر روشنایی آن چیزی است که می تواند توسط این وسایل مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *