اپل گلس ممکن است بتواند خودش را تمیز کند

اپل گلس ممکن است بتواند خودش را تمیز کند

بر اساس گزارشات اخیر نمایشگر های آینده‌ای که بر روی سر نصب می‌شوند مانند اپل گلس ممکن است به طور خودکار بتوانند هر گونه ذرات خاک و گرد و غبار و جرم را به طور خودکار پاک نماید.

زمانی که شما از عینک استفاده می کنید،  همچنین نیاز به پارچه مخصوصی دارید که بتوانید در موقع نیاز آن را تمیز کنید. ممکن است که همین کار را نیز در حین استفاده از اپل گلس نیز لازم باشد.

اما بر اساس پتنت جدیدی آشکار شده است  اپل به دنبال راهی است که بتواند این وسیله را طوری بسازد که خودش را تمیز کند. بر اساس متن پتنت که تحت عنوان ” زدودن ذرات برای وسیله های نصب شده بر روی سر” نام گذاری شده است در ارتباط با این که یک وسیله چطور می تواند ذرات و سایر جرم ها را به خودی خود پاک کند صحبت شده است.

بر این اساس اپل می گوید که کیفیت دیداری ارائه شده توسط ماژول های نوری می توانند بر اساس وضوح مسیر عبور نور مابین منبع تصویر و چشم ناظر باشد. به عنوان مثال هر گونه ذره گرد و غبار مانند کثیفی ها و ذرات خارجی و هرگونه موادی که ممکن است بر روی صفحه بچسبد می تواند در طی مسیر نوری مانع ایجاد کند و باعث اخلال هایی در صفحه دید کاربر شود.

بخصوص جایی که عناصر مربوط به صفحه نمایش که بخش های با رزولوشن قرار گرفته اند این گونه ذرات غبار گرد و غبار و کثیفی در روی سطح صفحه نمایش می‌تواند به طور کامل یک یا چندین پیکسل را مسدود کند و به این صورت تصویر حاصله که به کاربر منتقل می شود نیز از آنچه که کیفیت اولیه آن می باشد متفاوت خواهد بود.

بنابراین وسیله باید به خودی خود بتوانند هر گونه ذرات غبار را از روی سطح خود پاک کند که بتواند صفحه دید ناظر را تمیز نگه دارد. یکی از راه هایی که اپل فکر می‌کند که می‌تواند در این مورد موثر باشد تکان های موضعی ملایم یا ویبره صفحه نمایش است.

برای مثال عناصر  صفحه نمایش می توانند با تحرک در جای خود باعث جدا شدن ذرات در روی سطح آن شوند. بنابراین با تکان دادن موضعی صفحه نمایش به گونه ای تمیز نگه داشته می شود و به صورت اتوماتیک اپل گلس در موقعی که وجود کثیفی را تشخیص داد آن را با تکان های ویبره از محدوده دید نوری کاربر پاک می کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *