اپل گلس ممکن است از هولوگرام ها برای ایجاد اشیاء مجازی سه بعدی استفاده کند

اپل گلس ممکن است از هولوگرام ها برای ایجاد اشیاء مجازی سه بعدی استفاده کند

وسیله های اپل مانند اپل گلس ممکن است شامل هولوگرام هایی باشند که با ظاهر شدن در روی صفحه بتوانند شبیه‌سازی طبیعی تری را از واقعیت نشان دهند. اپل قبل از این پتنت های زیادی را در ارتباط با ساخت صفحه نمایشگر مختلف انتشار داده است.

به عنوان مثال این احتمال وجود دارد که در آینده در اپل استور اپل گلس های مختلفی وجود داشته باشد که کاملا از لحاظ عملکرد با هم مخالف تفاوت داشته باشد. این شرکت همین طور پژوهش‌هایی را در ارتباط با ایجاد اشیا سه بعدی با افکت های صوتی منطبق بر واقعیت ایجاد کرده است. حالا در میان سایر تحقیقات مربوط به تکنولوژی AR اپل در ارتباط با ایجاد تجربه های سه بعدی صحبت می‌کند.

علاوه بر این سیستم های واقعیت مجازی ممکن است با صحنه های استروسکوپیک تلقین عمق میدان را برای کاربر ایجاد کنند. به عنوان مثال اگر یک کاربر یکسری از تصاویر را از طریق سیستم‌های واقعیت مجازی ببیند ممکن است احساس کند انگار که آنها در حال حرکت در درون صحنه هستند و از طریق دید اول شخص یعنی خود کاربر مشاهده می شوند.

واقعیت ترکیبی همینطور سیستم‌های واقعیت مجازی و واقعیت AR با کمک همدیگر می توانند در ترکیب واقعیت جهان اطراف تجربه خاص جدیدی را به کاربر از لحاظ رفتن در عمق یک محیط گرافیکی جدید به وجود بیاورد.

در این پتنت گفته شده است برای دسترسی به ارائه هر چه دقیق تر پرسپکتیو لازم به کاربر  دوربین صحنه در بخش کناری هدست واقعیت ترکیبی MR قرار می گیرد. این دوربین در مقابل سطح داخلی لنزها قرار دارد. این لنز ها  تصاویر هولوگرافیک از قبل ضبط شده را به تصویر آمده از صحنه اضافه می کنند. در نهایت تصاویر ترکیب شده می‌توانند با گذر از صفحه دید کاربر  حس جدیدی از واقعیت سه بعدی را برای او تداعی کنند.

تصاویر ارائه شده در صفحه دید کاربر به نحوی به نشان داده خواهند شد که انگار آنها جزئی از واقعیت اطراف هستند، به طوری که وقتی که کاربر حرکت می کند صحنه جلوی چشم کاربر نیز نسبت به آن چیزی که به کاربر نشان می دهد تغییر خواهد کرد و یک حس سه بعدی کاملاً واقعی را تلقین می کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *