اپل گلس در آینده می تواند به طور خودکار روشنایی صفحه را برای راحتی بیشتر تنظیم کند

اپل گلس در آینده می تواند به طور خودکار روشنایی صفحه را برای راحتی بیشتر تنظیم کند

اپل می خواهد که وقتی کاربر  هدست AR اپل را مانند اپل گلس از چشم بر می دارد و از تاریکی به روشنایی می رود این تفاوت روشنایی موجب ناراحتی کاربر نشود.

اگر شما تا به حال یک هدست واقعیت مجازی را امتحان کرده باشید متوجه دو چیز خواهید شد.  در ابتدا همه چیز  تیره و تاریک به نظر می رسد تا زمانی که چشم شما می تواند آنچه که در صفحه پیش روی شماست را تشخیص داده و خودش را با آن تطابق دهد.

در زمانی که شما هدست واقعیت مجازی را برمی‌دارید به علت روشنایی زیاد محیط اطراف چشم های شما شروع به پلک زدن می کند. اپل می خواهد که با انجام برخی راه حل ها از این عمل جلوگیری کرده و حداقل بتواند آن را کاهش دهد. ایدهای که اپل مطرح کرده است می توان با تنظیم خودکار میزان روشنایی صفحه در هدست های واقعیت مجازی و AR تا حدی این عمل را بهبود رسانی کرد.

بر اساس پتنت جدیدی که اپل به ثبت رسانده است گفته می شود که وقتی که در ابتدا کاربر هدست را بر روی چشم می گذارد تصاویر بر روی صفحه نمایش ممکن است بسیار تاریک و یا رنگ و رو رفته به نظر برسند تا این‌ که چشمان او شروع به تطابق با محیط اطراف کند. اغلب تفاوت میزان روشنایی محیط بیرون و آنچه که در پشت هدست های واقعیت مجازی وجود دارد موجب سرگیجه و یا ناراحتی کاربر شده که می تواند تجربه واقعی و لذت بردن را از این هدست ها کاهش می دهد.

در این پتنت نشان داده می شود که چطور رنج داینامیک صفحه نمایش هدست می‌تواند بر روی این تجربه کاربر و تطابق چشمان او میان دو محیط با روشنایی مختلف تاثیر بگذارد. در این مورد ایده آن است که با تنظیم روشنایی در برخی از ناحیه های یک تصویر به صورت های متفاوت باعث می شود که چمان کاربر بیشتر و بهتر خودش را با تفاوت روشنایی تطبیق دهد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.