اپل گلس از طریق ترکیب با تکنولوژی صدای ۳ بعدی می تواند دنیای AR را باورپذیرتر کند

اپل گلس از طریق ترکیب با تکنولوژی صدای ۳ بعدی می تواند دنیای AR را باورپذیرتر کند

هدست های AR یا اپل گلس ممکن است در آینده با تولید افکت های صوتی که با گرافیک های دیجیتالی هماهنگ شده اند، دنیای متفاوتی از واقعیت مجازی برای کاربران به وجود آورند. در این مورد صدا ها به طور کاملا هماهنگ شده با دنیای اطراف در محیط ۳ بعدی تولید خواهند شد بطوری که تکنولوژی AR را باور پذیرتر خواهند کرد.

در بازی های کامپیوتری و واقعیت مجازی نیز با تولید افکت های صوتی هماهنگ شده سعی می کنند آن را هر چه بیشتر به واقعیت نزدیک کنند. اما در تکنولوژی AR تجربه تا حدی متفاوت است. در این حالت وقتی درحال مشاهده دنیای واقعی اطراف هستیم می توانیم اشیای گرافیکی و دیجیتالی را نیز مشاهده کنیم که با اضافه شدن افکت های صوتی منطبق شده با محیط می تواند  تجربه جدید دیداری و شنیداری برای ما به همراه بیاورد.

در حالی که صدا می تواند این حقه های تصویری برای ما واقعی جلوه دهد، اما در این حالت محدودیت هایی نیز وجود دارد. هدفون های استریو معمولی می توانند فقط از طریق تفاوت صدای  چپ و راست، بخشی از این افکت های صوتی را به صورت ۳ بعدی قابل شنیدن کنند، اما سیستم های پخش صوت پیشرفته با داشتن گزینه های بیشتر این امکان را بوجود می آورند که بتوان صداها را به صورت کاملا ۳ بعدی شنید، یعنی صدا ها با توجه به موقعیت های مکانی مختلف دور یا نزدیک نیز قابل شنیدن می باشند.

این گزینه ها امکان تجربه کاملا متفاوتی را از لحاظ شنیدن و دیدن بوجود می آورند. به عنوان مثال صدایی که پشت سر کاربر نواخته می شود  گنگ و مبهم صدای آمده از جلو می تواند شفاف باشد.

اپل عقیده دارد با بکار گیری تکنولوژی که صدا را با توجه موقعیت سر انتقال می دهد می توان تجربه شنیدن ۳ بعدی کاملا متفاوتی را برای کاربران بوجود آورد. این تکنولوژی که HRTF نام دارد اخیرا توسط کمپانی ثبت شده است و احتمال دارد برای اپل گلس های آینده مورد استفاده قرار گیرد.

3 نظر در مورد “اپل گلس از طریق ترکیب با تکنولوژی صدای ۳ بعدی می تواند دنیای AR را باورپذیرتر کند

  1. اشتراک ها: اپل می خواهد قابلیت جایگزینی پس زمینه های زوم شده را در اپل گلس های آینده بوجود آورد | Texnoli

  2. اشتراک ها: اپل در حال ساخت سیستمی است که از برخورد کاربران VR با اشیای واقعی اطراف جلوگیری می کند | Texnoli

  3. اشتراک ها: بر اساس گزارشات اپل  قصد دارد از صفحه نمایش های سونی برای هدست های اپل گلس در سال ۲۰۲۲ استفاده نمایند. | Texnoli

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *