اپل گزارش پیشرفت سالیانه تامین کننده های خود در سال ۲۰۲۱ را منتشر نمود

اپل گزارش پیشرفت سالیانه تامین کننده های خود در سال ۲۰۲۱ را منتشر نمود

اپل گزارش سالیانه مسولیت پذیری را که نشان دهنده میزان افزایش ارتباط این شرکت با تامین کننده های مختلف و همینطور مسیر پیشرفت آنها در رعایت حقوق کارگران شان و کارمندان شان می باشد را منتشر نمود. در این گزارش هدف های محیط زیستی و همینطور پاسخ به حل مشکلات در بحران سلامتی جهانی و بسیاری مسائل دیگر در آن مطرح شده است.

این گزارش شامل اطلاعات وسیع و متنوعی در ارتباط با اینکه اپل چگونه با چرخه تامین کننده های محصولات اپل نظیر آیفون و آیپد بر سر تخلف از قوانین و مقررات حقوق بشری و حفظ حقوق کاربران و کارمندان برخورد کرده است و آنها را به اجرای دستورات ملزم کرده است و اینکه چطور این کمپانی در طی سال گذشته با تأمین کننده های مختلف در مسیرهای سخت و چالش های موجود مسیر خود را در پیش گرفته است می باشد.

معاون بخش عملیاتی اپل Sabih Khan گزارش خود را با سپاسگزاری ویژه از کارمندان اپل و  شورکای تامین کننده اپل در سراسر جهان شروع می‌کند و آنها را به خاطر مقاومت و سخت کوشی شان مورد تحسین قرار می دهد.

در این گزارش آمده است:  من می خواهم پیام خود را با سپاسگزاری از تیم مان و همینطور شبکه جهانی تامین کننده های اپل شروع کنم. شما نمونه هایی از انسان هایی هستید که برای سلامت همدیگر ارزش قائل هستید و همینطور در چالش به خلاقیت رو می‌آورید و با کمک به همدیگر تکنولوژی هایی را به وجود می آورید که عموم بتوانند بعد از آن استفاده کنند و هر چه بیشتر بر آن تکیه نمایند.

در ارتباط با حفظ حقوق بشر و حقوق کارمندان، اپل می‌گوید که از سال ۲۰۰۸ بیش از بیست و یک و نیم میلیون کارگر در زیر حمایت حفظ حقوق کارمندان از طرف تامین کنندگان قرار گرفتند و همین طور در حدود ۵۵ هزار کارمند به عنوان بخشی از تحقیقات مورد مصاحبه و باز جویی قرار گرفتند.

همچنین اپل اشاره می‌کند که متوجه شده است که هیچ نشانه ای در ارتباط با کار اجباری در مورد هیچ یک از تامین کننده های خود مشاهده نکرده است. از لحاظ محیط زیستی اپل می گوید که بسیار در حال تلاش و کوشش برای ارتباط نزدیک با تامین کننده های خود می باشد تا بتواند تا سال ۲۰۳۰ بتوانند به  هدف نهایی که همان استقلال کامل از سوختهای کربنی می‌باشد دست یابند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *