اپل گزارش درآمد کوارتر چهارم ۲۰۲۱ خود را منتشر نمود: ۲۰ میلیارد دلار سود از ۸۳ میلیارد دلار درآمد فروش

اپل گزارش درآمد کوارتر چهارم ۲۰۲۱ خود را منتشر نمود: ۲۰ میلیارد دلار سود از ۸۳ میلیارد دلار درآمد فروش

اپل امروز نتایج گزارش درآمد کوارتر چهارم خود را در سال ۲۰۲۱ اعلام نمود و آن را با کوارتر سوم امسال مقایسه نمود. اپل برای این کوارتر اپل فروش  ۸۳.۴ میلیارد دلار را اعلام نمود و از آن مقدار مقدار سود خالص را ۲۰.۶ میلیارد دلار اعلام نمود که نسبت به ۶۴.۷ میلیارد دلار فروش و ۱۲.۷ میلیارد دلار سود در سال قبل در طول همین کوارتر درجه ای از رشد را نشان می دهد.

اما در این مورد باید گفت که اگرچه اپل توانست در ماه سپتامبر بیشترین مقدار رکورد خود را از لحاظ فروش کامپیوتر و کمک و سرویس های خدماتی نشان دهد اما باز نتوانست که بالاتر از حد انتظار تحلیل‌گران ظاهر شود و تا حدی نیز نسبت به انتظار تحلیلگران به دلیل وجود تاخیرهای در زمینه ارسال کالا و تولید محصول  نتوانست برآورده کند.  برای کل طول سال اپل توانست رکورد ۳۶۵ میلیارد دلار فروش و ۹۴ میلیارد دلار درآمد خالص را به دست بیاورد که نسبت به سال قبل که ۲۷۴ میلیارد دلار فروش و ۵۷ میلیارد دلار سود خالص بود درجاتی از رشد را نشان می دهد.

اپل در گزارش خود می نویسد که امسال ما قوی ترین محصولات خود را ارائه کردیم که شامل مک های های مجهز به چیپ ام یک و و همین طور معرفی مدل های آیفون ۱۳ که هر کدام از این وسایل توانست یک استاندارد جدید را از لحاظ عملکرد و کارایی برای مشتریان فراهم بیاورد. علاوه بر این تیم کوک مدیر عامل این شرکت بر این نکته تاکید کرد که ما هم چنان در حال نزدیک شدن به هدف نهایی تا سال ۲۰۳۰ برای رسیدن به یک شرکت آزاد از سوخت های کربنی خواهیم بود که بتوانیم در تولید محصولات خود بدون صرف هیچ گونه محصولات کربنی به تولید محصولات خود بپردازیم و از این طریق در قصد داریم که آینده را با موازنه بیشتر و محیطی بهتر برای زندگی بازسازی کنیم. اپل گزارش درآمد سالیانه خود را هم در طی یک کنفرانس مجازی به صورت لایو استریم در دسترسی به منابع خبری قرار خواهد داد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.