اپل کار ممکن است بتواند علائم راهنمایی و رانندگی را از حرکت دست ماموران ترافیک شناسایی کند

اپل کار ممکن است بتواند علائم راهنمایی و رانندگی را از حرکت دست ماموران ترافیک  شناسایی کند

اپل در حال تحقیق و توسعه بر روی تکنولوژی است که اپل کار بتواند با استفاده از آن حرکت دست ماموران ترافیک را شناسائی کند. به عنوان مثال در حالتی که تصادفی رخ داده باشند می‌تواند از طریق این شناسایی حرکات دست پاسخ مناسب را برای وسیله نقلیه داشته باشد.

هر چند اپل هنوز به صورت عمومی و رسمی قصد تولید اپل کار را اعلام نکرده است، اما شواهد بسیار زیادی که در حال سرازیر شدن به محیط وب می باشد هر چه بیشتر از قصد اپل از تولید وسیله نقلیه ساخت خود حکایت دارد. همین طور گزارش هایی از سند ابداعی جدیدی اخیراً منتشر شده است که یکی از آنها در ارتباط با واکنش نشان دادن وسیله نقلیه به حرکات دست مامور کنترل ترافیک می باشد.

همه این ها در تایید این مطلب می باشد که اپل در حال تصمیم گیری برای تولید این وسیله نقلیه می باشد. این سند ابداعی که تحت عنوان تشخیص حرکات دست کنترل کننده ترافیک نام دارد می‌تواند در ارتباط با به کاربردن حس گری باشد که در اپل کار مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

این سند توضیح می دهد که در موقعیت های مختلف چگونه داده های ایجاد شده می‌تواند توسط وسیله نقلیه شناسایی شود. آن طور که در این سند ابداعی آمده است لزوم بهبود رسانی در زمینه امنیت وسایل نقلیه و افزایش تقاضا در مورد سیستم های ناوبری خودکار و همین طور کنترل کننده وسایل نقلیه، لزوم استفاده از سیستم‌ها و حس گر های را به وجود می‌آورد که بتوانند از راه دور به تشخیص حرکات و همینطور جهت یابی بپردازند.

در ادامه در این سند  ذکر شده است که ناوبری خودکار و سیستم های کنترل کننده می توانند توسط حس گر های ویژه‌ای در این زمینه جمع‌آوری شده و در مقاصد مختلفی به کار بروند. در این سند ابداعی حس گر های مختلفی معرفی شده اند و اعمال مختلفی که می تواند توسط این حسگرها رهبری شود در آن نیز ذکر شده است. اما با این وجود در پایان اشاره می شود که این سیستم هنوز محدودیت‌های زیادی خواهد داشت.

در این مورد بیان می‌شود که وقتی که حرکات دست اشخاص کنترل کننده ترافیک توسط این حس گر ها جمع‌آوری شد این اطلاعات می‌تواند به سایر وسایل نقلیه و وسیله های هوشمند دیگر و یا حتی اطلاعات ذخیره شده در مراکز داده به اشتراک گذاشته شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *