اپل کار ممکن است از نمایشگر های بیرونی برای مطلع ساختن و یا هشدار دادن به سایر رانندگان بهره‌مند شود

اپل کار ممکن است از نمایشگر های بیرونی برای مطلع ساختن و یا هشدار دادن به سایر رانندگان بهره‌مند شود

اپل کار ممکن است با استفاده از اعمال نمایش گر هایی که در بیرون این وسیله نصب خواهد شد بتواند با جزئیات زیاد با استفاده از ال ای دی  هایی که در تمام سطح اتومبیل به کار خواهد رفت نوعی سیگنال را به سایر رانندگان برساند که آنها را از وضعیت سیستم خودران وسیله آگاه کند.

وسیله نقلیه خودران اپل مدت زیادی است شایعه آن بر سر زبان هاست و بر اساس گزارشات اپل سالهاست که بر روی آن در جاده ها و مکان عمومی در حال کار کردن می باشد. در حالی که بیشتر آزمایشات و تست ها با تمرکز بر روی نحوه عملکرد سیستم های خودران و چگونگی تشخیص جاده و نحوه پاسخ به شرایط مختلف می باشد، ویژگی های دیگری نیز می باشند که وسیله نقلیه باید از آن برخوردار باشد تا بتواند با بازدهی بهتری عمل نماید.

یکی از مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد نشان دادن وضعیت اتومبیل به سایر رانندگان در اتومبیل های دیگر می باشد که آنها بتوانند تشخیص دهند وسیله نقلیه خودران چه وضعیتی دارد و چه واکنشی می‌خواهد انجام دهد. پتنت جدیدی که اپل در اداره ثبت اختراعات در روز سه شنبه ارائه نموده است تحت عنوان نوردهی خارجی و سیستم هشدار دهی نام دارد.

بر اساس آنچه که در این پتنت آمده است اپل قصد دارد که از طریق این تکنولوژی رانندگان وسیله های مجاور را نسبت به وضعیت وسیله خودران آگاه کند و از طریق استفاده از چراغ های چشمک زن ال ای دی که در سرتاسر اتومبیل تعبیه می‌شود بتواند به روشهای گوناگون به سایر اتومبیل ها و رانندگان آنها پیام های هشدار در صورت لزوم ارائه دهد.

در این مورد اپل می گوید  با اعمال سیستم‌های نوردهی پیچیده تری می توان عملکرد های بیشتری را برای این تکنولوژی در نظر گرفت. به طور خلاصه این سیستم شامل یک صفحه نمایشگر که در بیرون وسیله نصب می شود و می تواند اطلاعات مختلفی را به سایر کاربران در جاده ارسال کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.