اپل کار احتمال دارد در آمریکا توسط هیوندای تا ۲۰۲۴ ساخته شود

اپل کار احتمال دارد در آمریکا توسط هیوندای تا ۲۰۲۴ ساخته شود

شایعات جدید نشان می‌دهند که شراکت میان اپل و هیوندای بر سر تولید وسیله نقلیه اپل به نام اپل کار می تواند به ساخت اولین وسیله خودران این شرکت در آمریکا تا سال ۲۰۲۴ بیانجامد. گزارش های قبلی که اخیراً منتشر شد خبر از مذاکرات میان اپل و هیوندای بر سر تولید وسیله نقلیه اپل توسط این شرکت کره‌ای تولید کننده اتومبیل می داد. شایعات جدید با ذکر جزئیات بیشتر خبر از توافقات بیشتر میان این دو شرکت و پیشروی مذاکره در این مورد می باشد.

بر اساس گزارش منبع خبری صنعتی  Korea IT News که توسط رویترز تایید شده است پروژه اپل کار می تواند در سال ۲۰۲۴ آغاز تولید خود را کلید بزند و این بر خلاف شایعات دیگری بود که ادعا می کرد اپل کار تا سال ۲۰۲۷ امکان آماده شدن و رونمایی در بازار را ندارد. علاوه بر این کارخانه هیوندای قرار است مرکز اصلی تولید اپل کار را در ایالات متحده بنیانگذاری کند.

مطابق این مذاکرات مشخص شده است که قطعات این وسیله نقلیه در کارخانه واقع در کشور  گرجستان که به شرکت هیوندای تعلق دارد انجام خواهد شد و یا اینکه ممکن است هیوندای کارخانه جدیدی را در این کشور فقط به این منظور احداث کند.  عقیده بر این است که طرح اولیه این پروژه شامل تولید حدود ۱۰۰ هزار وسیله نقلیه در سال ۲۰۲۴ می باشد و قرار است که سالانه این کارخانه بتواند ۴۰۰ هزار وسیله نقلیه در سال را تولید نماید.

مطابق با شایعات موجود در این زمینه پیش بینی می‌شود که اپل و هیوندای برای شروع یک نسخه بتا از این وسیله نقلیه را در ۲۰۲۲ روانه بازار نموده که مراحل تست و آزمایش های نهایی در روی آن انجام شود. لازم به ذکر است در پی خبرها و شایعات قبلی مبنی بر مذاکرات اولیه مابین هیوندای و شرکت اپل سهام شرکت هیوندای در حدود ۲۰ درصد افزایش یافت.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *