اپل کارخانه مونتاژ کننده آیفون Wistron  را به خاطر شورش در کارخانه هندوستان جریمه کرد

اپل کارخانه مونتاژ کننده آیفون Wistron  را به خاطر شورش در کارخانه هندوستان جریمه کرد

شرکت Wistron به خاطر شورش مرتبط با دستمزد ناکافی کارگران معاون خود را برکنار کرد و در ادامه آن اپل نیز قرارداد خود را با این شریک مونتاژ کننده آیفون تا رفع مشکل موجود به حالت تعلیق در آورد.

شنبه در کارخانه مونتاژ کننده آیفون در هندوستان به نام Wistron شورشی اتفاق افتاد و بر اساس آن کارگران و کارمندان ناراضی به تخریب اموال کارخانه و درگیری با پلیس پرداختند. علاوه بر تخریب اموال کارخانه بعد از تحقیقات عوامل اجرایی و ایالتی مشخص شد که این کارخانه از قوانین کار نیز سرپیچی کرده و در ادامه آن نیز اپل کار با این شرکت را به حالت تعلیق درآورد.

در یادداشتی که از سوی اپل در منبع خبری Hindustan Times منتشر شده است این شرکت اعلام می دارد که کارشناسان و عوامل متخصص و مستقل تحقیقات خود را در این کارخانه آغاز کرده‌اند. در حالی که بازرسی‌ها در این کارخانه در حال انجام است نتایج اولیه بررسی این اسناد نشان داد که این شرکت از قوانین مجاز ساعات کاری و روند های مربوط به آن نیز سرپیچی کرده است.

در ادامه اپل می گوید که در چرخه تولید محصولات حقوق هر کسی محافظت شده و با آن به احترام و حرمت رفتار خواهد شد. اپل در مورد اتفاقات اخیر اعلام می کند که از این کارخانه بسیار ناامید شده است و درحال اتخاذ تصمیمات جدید برای رفع این مشکل می باشد.

تصمیمات جدید اپل شرکت Wistron را مجبور می کند که به صورت عملی قوانین جدید را به اجرا در آورده و تیم مربوط به پرداخت حقوق و نظارت مسائل مالی را بازآرایی کند و همین طور این شرکت می بایست یک برنامه کمکی برای کارمندان ایجاد نماید که در آن به حقوق کارمندان رسیدگی شود.

اپل قرار داد خود را با شرکت Wistron  به حالت تعلیق درآورده و این به این بدان معنی است که این شرکت تا زمانی که تاییدیه لازم از سوی کارشناسان اپل برای اصلاح وضع موجود مشاهده نشود هیچ گونه قرارداد جدیدی از سوی اپل دریافت نخواهد کرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *