اپل کارخانه فاکسکان در هندوستان را به‌ دلیل برخی اعتراضات کارگران به حالت تعلیق در آورد

اپل کارخانه فاکسکان در هندوستان را به‌ دلیل برخی اعتراضات کارگران به حالت تعلیق در آورد

اپل بر اساس گزارش بلومبرگ به دلیل اعتراض گروهی از کارگران برای شرایط سخت زندگی و کافی نبودن حقوق کارخانه فاکسکان در منطقه چنای هندوستان را به حالت تعلیق در آورد. این کارخانه به طور کلی مدل های آیفون ۱۲ را قبل از آن که به حالت تعلیق درآید مورد مونتاژ قرار می‌داد. بر اساس اعلامیه اپل این کارخانه تا اطلاع ثانوی اجازه ادامه کار و فعالیت را نخواهد داشت. اوایل این ماه شرکت فاکسکان به دلیل برخی از اعتراضات گروهی متشکل از ۱۵۰ کارگر که به دلیل مسمومیت های غذایی به بیمارستان فرستاده شدند بسته شد.

حالا اپل می گوید که کلیه تسهیلات واقع در این کارخانه به حالت تعلیق درخواهد آمد تا وقتی که شرایط استاندارد و قابل قبولی را برای کارگران فراهم کند. شرکت فاکسکان طی اعلامیه از این واقعه عذرخواهی نموده است و اعلام داشته است که در اسرع وقت مراحل لازم برای حل این مشکل  و ایجاد تسهیلات مناسب برای کارگران را طی خواهد نمود. بر اساس بیانیه دیگری از عوامل اجرایی و حکومتی هندوستان این کارخانه همچنین می بایست بهینه سازی هایی را در زمینه تسهیلات بهداشتی شستشو و لوازم زندگی و همچنین قابلیت دسترسی به آب آشامیدنی را فراهم کند.

   هنوز مشخص نیست که شرکت فاکسکان در چه زمانی بتواند  مجدداً آغاز به کار کند. این در حالی است که اپل به دلیل به تعلیق درآمدن کارخانه دیگری به نام ویسترون مجبور شد که سفارش های خود را به هندوستان منتقل کند و در آنجا حدود یک میلیارد دلار نیز سرمایه گذاری نمود.  به طور کلی این شرکت قصد دارد که کارخانجات تامین کننده خود را در کشور های مختلف توسعه دهد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.