اپل چهارمین نسخه چهارم بتای OS 14.5  iPadOS 14.5  tvOS 14.5 وwatchOS 7.4 را برای توسعه دهندگان انتشار دارد

اپل چهارمین نسخه چهارم بتای OS 14.5  iPadOS 14.5  tvOS 14.5 وwatchOS 7.4 را برای توسعه دهندگان انتشار دارد

اپل نسخه چهارم جدیدی از سیستم عامل های iOS 14.5   iPadOS  ۱۴.۵  tvOS 14.5 و watchOS 7.4  را برای مقاصد تست آزمایشات اولیه در اختیار توسعه دهندگان قرارداد.

آخرین نسخه های بتا و پروفایل های پیکربندی می‌تواند از سایت مرکز توسعه دهندگان اپل Apple Developer Cente دانلود شود و در ادامه تغییرات ایجاد شده پس از تست های اولیه پس از مدتی بر روی سیستم های مک و مک بوک قابل دریافت برای عموم کاربران خواهد بود.

نسخه بتای عمومی این بروزرسانی ها معمولاً چند روز بعد از نسخه بتای توسعه دهندگان در اختیار عموم قرار می گیرد. نسخه چهارم این سیستم های عامل در ادامه نسخه سوم توسعه دهندگان می آید که در دوم مارس برای iOS 14.5 و iPadOS منتشر شد و برای watchOS ۷.۴ در ۴ مارس و برای tvOS ۱۴.۵ در ۳ مارس، و قبل از آن نیز نسخه دوم در ۱۷ فوریه و نسخه اول در ۱۶ فوریه منتشر شد در حالی که اولین نسخه بتا در اول فوریه منتشر شد.

آخرین نسخه بتا نسخه سوم است که در سوم مارس انتشار یافت. از جمله تغییراتی که در این نسخه جدید بتا اعمال شده است می‌توان به اعمال تغییرات ایجاد شده در طراحی و بازآرایی بخش اپل تی وی پلاس و تب های مربوط به این پلتفرم نام برد و همینطور بخش حالا گوش دهید به بخش اپل موزیک اضافه شده است که در آن شورتکات های اضافه شده است که بتوانید با بخش رویدادهای زنده دسترسی پیدا کنید.

و در بخش یادآوری های Remainders تغییراتی از لحاظ ترتیب بندی و نوع بازآرایی ایجاد شده است. این به‌روزرسانی همچنین شامل اعمال برخی برطرف نمودن برخی از باگ های نرم افزاری و ایجاد برخی به روزرسانی های اعمال شده در نسخه های قبلی است.

در اثر این به روز رسانی ها اپل واچ توانایی این را پیدا کرد که برای قفل گشایی از طریق فیس آیدی توسط آیفون به کاربران کمک کند اگر کاربر ماست به چهره داشته باشد. همینطور در بخش اپل موزیک بیش از ۲۰۰ اموجی جدید اضافه شده است.

اپل اینسایدر و خود اپل قویا توصیه می کند که کاربران معمولی از نصب نسخه های بتا در وسایل اصلی خود که اطلاعات مهمی را در روی آن داشته باشند ممکن است اطلاعات مهمی را در روی آن داشته باشند جلوگیری کنند. چرا که بسیار پیش می آید که نسخه های بتا به صورت های پیش بینی نشده ای مشکلاتی را بروی سیستم ایجاد کرده و باعث از دست رفتن اطلاعات مهم کاربر شوند.

  از این لحاظ پیش‌بینی می‌شود که کاربران معمولی بر روی سیستمهای اصلی خود آنرا نصب نکنند و در صورت نیاز آنها می‌توانند این نسخه های بتا را روی سیستم های ثانویه خود و با مطمئن شدن از اینکه یک بکاپ از اطلاعات اصلی خود گرفتند نصب و آزمایش کنند.

منبع  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.