اپل چهارمین نسخه بتا از iOS 14 و iPadOS 14 را منتشر نمود

اپل چهارمین نسخه بتا از iOS 14 و iPadOS 14 را منتشر نمود

اپل امروز نسخه بتا ۴ سیستم عامل های جدید iOS 14 و iPadOS 14  را منتشر نمود. همان طور که پیش تر گفته شد این نسخه های بتا فقط برای تست در معرض برنامه نویسان و افراد علاقمند درمعرض عموم قرار گرفته و با نسخه نهایی تست شده تفاوت زیادی از لحاظ وجود باگ ها و اشتباهات برنامه نویسی دارد. لذا قویا به کاربران توصیه می شود که وسیله های خود را با نسب این نسخه های بتا به خطر نیاندازند.

آخرین ورژن بتا را می توانید از وب سایت توسعه دهندگان اپلیکیشن های Apple Developer Center  دانلود کنید. نسخه چهارم بتا به دنبال نسخه سوم که در ماه جولای بیرون آمد منتشر شده است. نسخه های قبلی هرکدام در ۷ جولای و ۲۲ جون منتشر شده بود.

چهارمین نسخه  macOS Big Sur ، watchOS 7  و tvOS 14  نیز انتظار می رود به زودی منتشر شوند. بیشتر تغییرات برای iOS 14 و iPadOS 14  در صفحه اصلی و محو سفارشی سازی اپلیکیشن ها مربوط می شود.

همین طور برخی تغییرات در بخش های دیگر نظیر سافاری، اپلیکیشن پیام ها ، بخش مربوط به سیری Siri و تغییرات در نحوه جزییات در اپلیکیشن نقشه Map،  و اضافه شدن ویژگی جدید کلید دیجیتالی برای اتومبیل ها Car Key اعمال شده است.

بهر حال با منتشر شدن نسخه های بتا بیشتر تغییرات خیلی جزیی تر به نظر می رسند. در این به مهم ترین تغییرات اعمال شده در نسخه بتا چهار iOS 14 و iPadOS 14  می پردازیم:

اضافه شدن ابزارک اپل TV: در نسخه چهارم ابزارک جدیدی برای اپل تی وی در دسترس می باشد.

بهبود قابلیت جستجو: در هنگام جستجوی هر اپلیکیشن لیستی از مهم ترین اپلیکیشن های مربوطه در زیر بخش پیشنهادات وب ظاهر می شود. همین طور همراه با نتایج جستجو بخش های  خبرها  و پیشنهادات سیری نشان داده می شوند.

تاچ ۳D: این ویژگی که در نسخه های قبلی بتا در دسترس نبود در نسخه چهارم به صورت فعال وجود دارد.

3 نظر در مورد “اپل چهارمین نسخه بتا از iOS 14 و iPadOS 14 را منتشر نمود

  1. اشتراک ها: اپل اولین نسخه بتا از watchOS 7 را منتشر نمود. | Texnoli

  2. اشتراک ها: چگونه در iPadOS 14 از ابزارک ها استفاده کنیم. | Texnoli

  3. اشتراک ها: ویژگی ها و بهینه سازی های جدید اپلیکیشن عکس و دوربین در iOS 14 | Texnoli

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *