اپل چهارمین نسخه بتای سیستم‌های عامل iOS 15.2 و iPadOS 15.2 را برای توسعه دهندگان منتشر نمود

اپل چهارمین نسخه بتای سیستم‌های عامل iOS 15.2  و iPadOS 15.2 را برای توسعه دهندگان منتشر نمود

اپل امروز چهارمین نسخه بتای سیستم های عامل iOS 15.2 و iPadOS 15.2 را برای مقاصد تست در اختیار توسعه دهندگان قرار داد. این نسخه های جدید دو هفته بعد از انتشار نسخه بتای سوم می نماید و از طریق سایت توسعه دهندگان اپل برای آن دسته از افرادی که دارای پروفایل های حرفه‌ای تایید شده می باشند از طریق وسایل آیفون و آیپد نصب دانلود و نصب شود.

در سیستم‌های عامل جدید ل iOS 15.2 و iPadOS 15.2 قابلیت حمایت از از ویژگی app privacy report اضافه شده است. این ویژگی برای اولین بار در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان در تابستان امسال معرفی شد. با استفاده از این ویژگی شما می توانید اپلیکیشن های مختلف را از لحاظ اینکه به کدام بخش از اطلاعات شخصی شما دسترسی دارند زیر نظر بگیرید. اطلاعاتی مانند موقعیت مکانی اطلاعات دوربین میکروفون و تماس ها از این جمله می باشند.

همینطور با استفاده از این ویژگی اطلاعاتی در ارتباط با اینکه هر یک از اپلیکیشن ها به کدام یک از وب سایت ها در ارتباط بوده و  چه اطلاعاتی را با آنها به اشتراک می‌گذارند مورد دسترس کاربر قرار می گیرد و به گونه‌ای پشت صحنه عملکرد اپلیکیشن ها را آشکار می کند.  این ویژگی از طریق بخش تنظیمات قابل فعال شدن می باشد. در این مورد کاربران باید به بخش پرایوسی رفته و قابلیت App privacy report را در آنجا فعال کنند و سپس کاربران می توانند داده های ارائه شده توسط این ویژگی را در یک صفحه جداگانه مشاهده نموده و معمولاً اپل در طی یک دوره هفت روزه این اطلاعات را نشان می‌دهد.

علاوه بر این قابلیت دیگری در اپلیکیشن Find My هزار شده است که Items That Can Track Me نام دارد و به کاربر این اطلاع این قابلیت را می دهد که بتواند آیتم های مجاور خود را اسکن کند و آنها را مورد موقعیت یابی قرار دهد. از جمله تغییرات دیگر می‌توان به اضافه شدن سایدبار جدید در روی اپلیکیشن tv در آیپد اشاره نمود که قابلیت دسترسی به ابزار و منو ها را ساده تر کرده است.

در اپلیکیشن میل گزینه جدیدی اضافه شده که در هنگامی که کاربر می خواهد به یک ایمیل جواب دهد می تواند آدرس ایمیل خود را از معرض دیده شخص مقابل مخفی نگه دارد. همچنین در بخش دوربین مدل های آیفون ۱۳ پرو قابلیت فعال نمودن لنز ماکرو اضافه شده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.