اپل پیام هشدار نصب دوربین های غیر اوریجینال را در iOS 14.4 اضافه نمود

اپل پیام هشدار نصب دوربین های غیر اوریجینال را در iOS 14.4 اضافه نمود

آخرین نسخه بتای iOS 14 مشخص می‌سازد که اپل در حال اضافه نمودن یکسری از هشدارهای است که در صورت نصب دوربین های غیر اورجینال در روی صفحه آیفون ظاهر خواهد شد. اپل قبلا چنین پیام مشابهی را در iOS  برای تعویض صفحه نمایش آیفون با نمونه های تردپارتی غیر اریجینال و همینطور باتری های غیراریجیال ترد پارتی اضافه کرده بود. بدین صورت که اگر صفحه نمایش تعویضی از شرکت های غیر از اپل و یا باتری غیر اورجینال استفاده شود کاربر بروی صفحه آیفون خود پیام هشدار استفاده از لوازم غیر اوریجینال را دریافت می کند.

در حال حاضر با آخرین نسخه iOS 14.4 اپل می‌خواهد کار مشابهی را برای دوربین نیز انجام دهد. نسخه جدید iOS 14.4 بتا نشان می‌دهد که اگر مغازه های تعمیرکار از دوربین غیر از اپل برای تعویض دوربین آیفون استفاده نمایند کاربر به صورت یک پیام ظاهر شونده در روی صفحه هشدار مربوطه را دریافت خواهد کرد.

نسخه بتا شامل پیام خطایی است که می‌گوید:” قادر به تایید اینکه این آیفون از لوازم اصلی اپل استفاده کرده نیستیم” پیام در لحظه‌ای ظاهر می‌شود که در آیفونی که در روی آن نسخه iOS 14.4 نصب شده است از قطعات غیر اورجینال دوربین اپل استفاده شود. اما هنوز مشخص نیست که این پیام در کدام قسمت و به چه صورت ظاهر خواهد شد.

به نظر می رسد این پیام به احتمال زیاد به صورت موقت در روی قفل صفحه نمایش لاک اسکرین خودش را نشان دهد. همین طور با مراجعه به بخش تنظیمات و سپس انتخاب گزینه General و در نهایت رفتن به بخش About screen می توانید همین پیام را در صورت استفاده از قطعات غیر اورجینال اپل مشاهده نمایید.

لازم به ذکر است که این پیام هشدار دقیقاً به طور مشابهی با پیامی که در ارتباط با استفاده از صفحه های نمایش و باتری غیر اوریجینال خودش را نشان می دهد عمل خواهد کرد و از این به بعد کاربران در صورت استفاده از قطعات دوربین ‌های غیر اورجینال و جایگزین کردن آنها برای آیفون های خود آن را در روی صفحه نمایش خود دریافت خواهند نمود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.