اپل پنجمین نسخه بتا از سیستم‌عامل macOS Monterey 12.3 را برای توسعه دهندگان منتشر ساخت

اپل پنجمین نسخه بتا از سیستم‌عامل macOS Monterey 12.3 را برای توسعه دهندگان منتشر ساخت

اپل امروز پنجمین نسخه بتا از سیستم‌عامل macOS Monterey 12.3 را برای مقاصد تست و انجام آزمایش های بیشتر در اختیار توسعه دهندگان قرار داد. این نرم‌افزار جدید یک هفته پس از انتشار نسخه چهارم این سیستم عامل می آید. توسعه دهندگان که از قبل در سایت توسعه دهندگان اپل ثبت نام نموده اند قادر خواهند بود این نسخه بتا را پس از نصب پروفایل مربوطه و با استفاده از مراجعه به سیستم بروزرسانی نرم افزاری که در بخش System Preferences مک ها وجود دارد دانلود و نصب کنند.

سیستم عامل macOS Monterey 12.3 شامل تغییرات بسیار عمده‌ای نسبت به نسخه قبلی بود که از آن جمله می توان به اضافه شدن ویژگی کنترل یونیورسال نام برد. این ویژگی برای اولین بار در کنفرانس توسعه جهانی توسعه دهندگان اپل WWDC معرفی شد و پس از آن برای مدت چند ماه انتشار آن به تعویق افتاد. کنترل یونیورسال به گونه ای طراحی شده است که به شما اجازه می دهد تا بتوانید فقط با استفاده از یک موس یا کیبورد چندین مک و یا آیپد را کنترل کنید.

در این مورد لازم به ذکر است که آیپد شما باید از آپدیت macOS Monterey 12.3 برخوردار باشد. بعد از آن که وسیله آیخود را به iPadOS 15.4 آپدیت کردید  قابلیت کنترل یونیورسال به طور خودکار عمل خواهد کرد و از آن جهت شما قادر خواهید بود که از موس موجود در مک خود و یا کیبورد آن در محیط آیپد خود استفاده کنید.

این ویژگی بسیار ساده و مفید برای استفاده می باشد. همین طور در آپدیت جدید macOS Monterey 12.3 قابلیتی اضافه شده است که از طریق آن کاربران می توانند ایرپاد های خود را پس از اتصال به مک به صورت خودکار به روز رسانی کنند. در به روز رسانی زبان نرم افزاری Python 2  غیر فعال شد و از این لحاظ اپل از توسعه دهندگان می‌خواهد که برای استفاده از این زبان نرم افزار حتما از نسخه Python 3 استفاده کنند. علاوه بر این قابلیت های جدید دیگری نظیر اضافه شدن اموجی های جدیدی نظیر صورت در حال ذوب، گاز گرفتن لب، صورت با دهان چهارگوش، دست با پنجه رو به بالا، تخم مرغ ها و غیره اشاره نمود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.