اپل پنجمین نسخه بتای iOS 14 و iPadOS 14 را در اختیار توسعه دهندگان اپ ها گذارد

اپل پنجمین نسخه بتای iOS 14 و iPadOS 14 را در اختیار توسعه دهندگان اپ ها گذارد

اپل امروز نسخه ۵ بتا سیستم عامل های iOS 14 و iPadOS 14 را برای آزمایش در اختیار توسعه دهندگان اپ قرار داد. این در حالی است که نسخه ۵ بتا تنها دو هفته بعد از انتشار نسخه ۴ و دو  ماه پس از اولین نسخه iOS 14 و iPadOS 14 بیرون می‌آید.

توسعه دهندگانی که قبلا در سایت مرکز توسعه دهندگان اپل ثبت نام کرده اند قادر به دانلود نسخه ۵ این سیستم های عامل می باشند. iOS 14  شامل بازآرایی های متعددی در صفحه اصلی است و برای اولین بار قابلیت استفاده از ابزارک ها در صفحه اصلی فراهم می آورد. علاوه بر این ابزارک ها طراحی جدیدی پیدا کرده و می توانند در ۳ اندازه مختلف در گالری ابزارک ها ویرایش شوند.

کتابخانه یا آرشیو اپلیکیشن ها می تواند تمام اپ های نصب شده در آیفون را یک جا نشان دهد. اپ ها می توانند  بصورت آیکون و ترتیب حروف الفبا لیست شوند. همین طور این امکان وجود دارد که اپ ها و صفحه های اصلی را مخفی نمود تا صفحه نمایش آیفون شما حالت خلوت تر و تمیز تری بخود بگیرد.

تماس های تلفنی دیگر تمام صفحه آیفون یا آیپد را نمی پوشاند. در iOS 14  قابلیت سیری نیز هوشمند تر شده و قادر به ارسال پیام های صوتی می باشد مضاف بر اینکه دیگر تمام صفحه را اشغال نمی کند. قابلیت عکس در عکس Picture in Picture این امکان را بوجود می آورد تا بتوان ویدئو ها را در هنگام کارکردن با سایر اپ ها تماشا نمود.

قابلیت اپ کلیپس این امکان را فراهم می آورد که بتوان یک اپ را بدون دانلود نسخه کامل آن بطور محدود مورد استفاده قرار داد. این قابلیت برای برخی فعالیت های سریع نظیر سفارش قهوه، رزرو کردن میزی در رستوران و اجاره کردن اسکوتر مفید می باشد و دیگر نیازی به اتلاف وقت و دانلود نسخه کامل نیست. اپ کلیپس ها از طریق کد های QR قابل اسکن می باشند.

2 نظر در مورد “اپل پنجمین نسخه بتای iOS 14 و iPadOS 14 را در اختیار توسعه دهندگان اپ ها گذارد

  1. اشتراک ها: ویژگی های امنیتی جدید در iOS 14: محدود کردن دسترسی به گالری تصاویر و گزارش امنیتی سافاری | Texnoli

  2. اشتراک ها: اپل نسخه ۶ بتای iPadOS 14، iOS 14، tvOS 14 ،watchOS 7 را منتشر نمود | Texnoli

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *