اپل پنجمین نسخه بتای سیستم های عامل iOS 15 و iPadOS 15 را برای توسعه دهندگان منتشر نمود

اپل پنجمین نسخه بتای سیستم های عامل iOS 15 و iPadOS 15 را برای توسعه دهندگان منتشر نمود

اپل امروز پنجمین نسخه بتای سیستم های عامل iOS 15 و iPadOS 15 را برای مقاصد تست در اختیار توسعه دهندگان و تسترها قرارداد. این به‌روزرسانی درست دو هفته بعد از انتشار نسخه بتای چهارم این سیستم‌ عامل منتشر می‌شود.

توسعه دهندگان ثبت نام شده می توانند این پروفایل را از مرکز توسعه دهندگان اپل دانلود نموده و بعد از آنکه این پروفایل نصب شد این نسخه های بتا را از طریق به روند روز رسانی های نرم افزاری موجود در وسیله نصب کنند. سیستم عامل iOS 15 بروزرسانی عمده ای می باشد که به کاربر اجازه می دهد با جلوگیری از پیام ها و هشدارهای عیر ضروری بیشتر بر روی کارهای روزمره خود متمرکز باشد که از این لحاظ اپل سعی دارد که کاربر بتواند با دوستان و نزدیکانی که بیشتر ترجیح می‌دهد در ارتباط باشد.

ویژگی فیس تایم در این بروزرسانی از قابلیت جدید SharePlay در هنگام شنیدن موسیقی و تماشای ویدیوها بهره‌مند شده است و همین طور امکان به اشتراک گذاشتن صفحه با دوستان و نزدیکان امکان پذیر می باشد. و در بخش پیام‌ها هرگونه محتوا از قبیل لینک، عکس، مقاله شبکه خبری و یا یک آهنگ می تواند توسط دوستان با شما به اشتراک گذاشته شود.

علاوه بر این ویژگی فوکاس در این به‌روزرسانی اضافه شده است که به کاربر اجازه می‌دهد که بتواند نوتیفیکیشن های ارائه شده توسط اپلیکیشن های مختلف را مدیریت کند و هرگونه نوتیفیکیشن غیر لازم را در هنگام کار کردن و یا سپری نمودن وقت با خانواده مسدود کند.  بنابراین تحت اثر این ویژگی کاربر به طور پیوسته مورد نوتیفیکیشن های مختلف قرار نمی گیرد.

علاوه بر این مرورگر سافاری نیز در این به‌روزرسانی از قابلیت های جدید گروه بندی تب ها برخوردار شده است و همچنین کاربر برای اولین بار قادر خواهد بود که از افزونه های مختلف در سافاری برای ios استفاده کند. از جمله ویژگی های مهم دیگر امکان اضافه نمودن آیدی ملی کاربر به اپلیکیشن والت در برخی از ایالت های آمریکا می باشد. کاربر از این طریق می تواند کلیه پرداخت های روزمره خود از قبیل هتل ها و همینطور باز نمودن درب اتاق هتل هایی که از طریق آیدی باز میشوند را از طریق اپلیکیشن والت به انجام برساند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.