اپل پنجمین نسخه بتای سیستم‌های عامل iOS 15.4 و iPadOS 15.4 را برای توسعه دهندگان منتشر ساخت

اپل پنجمین نسخه بتای سیستم‌های عامل iOS 15.4 و iPadOS 15.4 را برای توسعه دهندگان منتشر ساخت

اپل امروز پنجمین نسخه بتا از سیستم‌های عامل iOS 15.4 و iPadOS 15.4 را برای توسعه دهندگان به منظور انجام تست های اولیه و تشخیص احتمالی باگ های نرم‌افزاری منتشر ساخت. این نرم‌افزار جدید یک هفته پس از انتشار نسخه چهارم بتای iOS 15.4 و iPadOS 15.4 می‌آید.

توسعه دهندگان می توانند این آپدیت های جدید را از طریق سایت مرکز توسعه دهندگان اپل در وسایل آیفون و آیپد خود نصب کند. آپدیت های جدید  iOS 15.4 و iPadOS 15.4 شامل برخی از تغییرات بسیار عمده هستند که برای اولین بار از زمان انتشار نسخه ۱۵.۴ انجام شده است. در مدل های آیفون ۱۲ و ۱۳ با استفاده از این آپدیت جدید کاربران از حالا به بعد می توانند از قابلیت فیس آیدی در حالی که ماسک بر صورت دارند استفاده کنند، بدون آنکه نیاز به بکارگیری اپل واچ برای تشخیص هویت باشد.

این قابلیت درست مانند فیس آیدی در حالت عادی کار می کند فقط تنها تفاوت آن این است که در این جا در هنگام داشتن ماسک بر صورت اسکن های فیس آیدی نواحی اطراف دور چشم را به منظور تشخیص هویت برای کاربر استفاده می کنند. قابلیتی که زمان زیادی از انتظار اضافه شدن آن به پلتفرم آیفون و آیپد می‌رفت ویژگی مفید کنترل یونیورسال بود که از طریق این ویژگی این وسایل می توانند به یک مک که بر روی آن آپدیتهای macOS Monterey 12.3 نصب شده باشد متصل شوند.

قابلیت کنترل یونیورسال اجازه می دهد تا چندین مک و آیپد از طریق یک موس و یا کیبورد منفرد کنترل شوند. این ویژگی پس از آنکه آپدیت های مورد نظر بر روی این وسایل نصب شده به طور خودکار قابل استفاده می باشد. همینطور ۳۷ اموجی جدید در این آپدیت به وسایل آیفون و آیپد اضافه شده است. در دومین نسخه بتا از این سیستم های عامل قابلیت Tap to Pay on ‌iPhone‌ اضافه شد که از طریق آن آیفون هایی که با  قابلیت NFC سازگاری می‌توانند از پرداخت های اپل را دریافت کنند، بدون آنکه نیازی به استفاده از کارت های اعتباری و یا کارت های دبیت و هیچگونه سخت افزار اضافی مانند دستگاه کارتخوان باشد.

به علاوه بر در نسخه چهارم بتای این سیستم های عامل قابلیت ضد سرقت برای وسیله ایرتگ اضافه شده است که در ماه فوریه معرفی شد و بر اساس آن کاربر در هنگام استفاده از ایرتگ با یک پیام هشدار مواجه می شود که به کاربر یادآور می شود هرگونه سوء استفاده از این وسیله پیگرد قانونی خواهد داشت و جرم محسوب می شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.