اپل و گوگل از کاهش کمیسیون های اپ استور تنها ۵ درصد متضرر شده اند

اپل و گوگل از کاهش کمیسیون های اپ استور تنها ۵ درصد متضرر شده اند


داده های جدیدی نشان می‌دهند که اپل و گوگل آنقدرها بر سر جمع قوانین جدید اعمال کمیسیون‌های اپ استور درآمد خود را از دست نداده اند. اپل در نوامبر ۲۰۲۰ اعلام کرد که برنامه جدیدی را برای کاهش کمیسیون ها در ارتباط با اپلیکیشن ها و خریدهای داخل اپلیکیشن تا حدود ۱۵ درصد برای توسعه‌دهندگانی که یک درآمدی کمتر از یک میلیون دلار سال روی اپل استور داشته باشند را اعمال خواهد کرد. گوگل نیز این اقدام اپل را پیروی نمود و برنامه مشابهی را به همان عنوان با هدف تخفیف در کارمزدهای گوگل‌ پلی اعمال نمود.

در گزارش جدیدی که حاصل از تحلیل گر شرکت سنسور تاور است و توسط CNBC منتشر شده است به نظر می رسد که هیچ کدام از این دو کمپانی بر اثر کاهش میزان کمیسیون در پلتفرم های شان چندان متضرر نشده اند.

برای مثال اگر برنامه اپ استور در سال ۲۰۲۰ اعمال شده بود اپل فقط ۵۹۵ میلیون دلار درآمد را از دست می داد که این در حدود ۲.۷ درصد از مقدار ۲۱.۷ میلیارد دلاری است که توانست این شرکت از اعمال کمیسیون ها در اپ استور بدست بیاورد. گوگل نیز به طور مشابهی اگر چنین قانونی را در ۲۰۲۰ اعمال می‌کرد ۵۸۷ میلیون دلار درآمد را از دست می داد که فقط یک چیزی در حدود ۵ درصد از مقدار تخمین شده ۱۱.۶ میلیارد دلار است که گوگل از طریق کارمزدهای گوگل پلی توانسته است در ۲۰۲۰ جمع‌آوری کند.

بر اساس داده‌های حاصل از کمپانی AppFigures این برنامه جدید اپل که در جهت حمایت از صاحبان مشاغل کوچک شکل گرفت در حدود ۹۸ درصد از توسعه دهندگان در اپ استور را پوشش می دهد. اما هر دوی این کمپانی ها هم اکنون مواجهه با قوانین جدید ضد رقابتی هستند که دولت بر آنها قرار است اعمال کند و اگر این قوانین به تصویب برسند میتواند گوگل و اپل را از اعمال قوانین زورمدارانه و تحریم کردن توسعه دهندگان در اپ استور بازدارد.  

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *