اپل و متا رقابت تنگاتنگی را برای پیشروی در عرصه متاورس در سال ۲۰۲۲ در پیش خواهند گرفت

اپل و متا رقابت تنگاتنگی را برای پیشروی در عرصه متاورس در سال ۲۰۲۲ در پیش خواهند گرفت

بر اساس نظر تحلیلگران شرکت های اپل و متا در سال ۲۰۲۲ برای آن که نظر سهامداران را به سرمایه‌گذاری بیشتر در متابورس جلب کند رقابت تنگاتنگی را در پیش خواهند گرفت. در یادداشت تحقیقی جدیدی جین مانستر برخی از پیش بینی های خود را در ارتباط با سال ۲۰۲۲ خاطرنشان می کند. یکی از آنها این است که اپل و متا که قبلا به نام فیسبوک مشهور بود یک دوئل تکنولوژی را در سال ۲۰۲۲ و برای پیشروی در صحنه  متاورس در پیش خواهند گرفت.

متاورس ایده اتصال دنیای واقعیت مجازی دو بعدی و سه بعدی می باشد. در میان شرکت های تکنولوژی شرکت متا خیلی پیش تر از اپل به صحنه متاورس پا نهاده است. اما بر اساس نظر این تحلیلگر اپل نیز موقعیت خوبی دارد که بتواند در این عرصه جای خود را پیدا کند. او در این مورد بیان می‌کند که احتمال بسیار زیادی وجود دارد که اپل در نهایت بتواند یک سری از محصولاتی در سال ۲۰۲۲ به بازار عرضه کند که بیشتر آنها به تکنولوژی متاورس و یا واقعیت مجازی مرتبط خواهد بود.  حداقل امکان این وجود دارد که اپل  پروتوتایپ های از این محصولات را تا سال بعد به بازار عرضه کند.

او در این مورد بیان می‌کند که عینک های MR و VR را می توان به عنوان شراکت جادوی اپل در صحنه متاورس در نظر گرفت و این وسایل خواهد توانست در دنیای دیجیتال حدود زیادی جای خود را پیدا کنند. اگر چه متاورس در یک یا دو سال آینده فقط به صورت دو بعدی خواهد توانست پیشروی کند، اما این تحلیلگر عقیده دارد که در چند سال بعد با تمرکز بیشتر بر روی سخت افزارها شاهد پیشروی‌های در زمینه واقعیت مجازی سه بعدی نیز خواهیم بود. شرکت های اپل و متا با ارائه هدست های واقعیت مجازی پیشرفته خواهند توانست به کاربران این اجازه را بدهند که در دنیای متاورس و واقعیت مجازی تجربه باور نکردنی را داشته باشند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.