اپل ویژگی فیس آیدی را برای آیمک های ۲۰۲۱ به تاخیر انداخت

اپل ویژگی فیس آیدی را برای آیمک های ۲۰۲۱ به تاخیر انداخت

گزارشات می گویند که مدل های جدید آیمک ۲۰۲۱ آن طوری که انتظارش می‌رفت شامل ویژگی فیس آیدی نخواهد بود. اپل مدت هاست در حال کار بر روی آوردن ویژگی فیس آیدی به آی مک ها بوده است، اما گزارش جدیدی می گوید که این ویژگی احتمالاً با مدل‌های ۲۰۲۱ همراه نخواهد بود.

بر اساس گزرارش بلومبرگ اپل قصد دارد که ویژگی فیس آیدی را مشابه با آنچه که در آیفون ها به کار برده است در روی آیمک نیز به کار برد، اما ظاهراً این ویژگی در مدل‌های جدید دیده نخواهد شد. بر اساس گزارشات حاصل از برخی منابع بدون‌نام گفته می‌شود که احتمال می‌رود این ویژگی در نسل های بعدی آیفون های ۲۰۲۱ به کار رود.  پیش از این نیز انتظار می رفت که ویژگی فیس آیدی در برخی از مک‌بوک‌پرو ها نیز به کار رود،  اما بلومبرگ اطلاعات بیشتری در این مورد ذکر نکرده است.

گزارشات اخیر پیشنهاد می کند که آیمک های با طراحی جدید در سال ۲۰۲۱ ظاهری شبیه به مانیتور های پیشرفته Pro Display XDR با قاب های نازک تر خواهند داشت. آیمک های اپل سیلیکون جدید هم جنین انتظار می رود که ناحیه چانه پایینی را از دست داده و از طراحی مسطح نسبت به مدل های قبلی برخوردار خواهند شوند.

اپل قصد دارد که بیشتر محصولات جدید خود نظیر لپ تاپ ها و کامپیوتر های رومیزی را در یک شکل واحد به بازار عرضه کند و به نظر می رسد در چند سال آینده تمامی آنها شکل و شمایلی شبیه به آیپد پرو های جدید با کناره های نازک پیدا کنند و از لحاظ ویژگی‌های امنیتی فیس آیدی نیز به طور یکسانی دارای این قابلیت بشوند.

این در حقیقت یکی از استراتژی های ثابت اپل می باشد که بعد از چند سال از ارائه محصولات با طراحی یکسان شروع به تغییرات طراحی به طور یکسان در تمامی محصولات خود می نماید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.