اپل واچ ها و آیفون ها از سال بعد می توانند تصادف اتومبیل را تشخیص داده و به صورت خودکار به اورژانس زنگ بزنند

اپل واچ ها و آیفون ها از سال بعد می توانند تصادف اتومبیل را تشخیص داده و به صورت خودکار به اورژانس زنگ بزنند

بر اساس گزارش منتشر شده توسط وال استریت ژورنال اپل قصد دارد قابلیت جدیدی را به آیفون و اپل واچ اضافه کند که این وسیله را قادر می سازد تا بتوانند تصادف اتومبیل را تشخیص داده و به صورت خودکار شماره ۹۱۱ را برای خدمات اورژانس شماره گیری کند.

ویژگی را که تشخیص تصادف نام دارد در سال ۲۰۲۲ راه‌اندازی خواهد شد.  این قابلیت با استفاده از حسگرهای به کار رفته در اپل واچ و آیفون عمل خواهد کرد و به مانند حسگرهای تشخیص شتاب می تواند وجود یک حادثه و یا تصادف اتومبیل را تشخیص دهد. این گزارش ادعا می‌کند که اپل در حال آزمایش این قابلیت در سال قبل بوده است و آن را با توجه به جمع آوری داده های به اشتراک گذاشته توسط کاربران آیفون و اپل واچ مورد بررسی قرار داده.

در این آزمایش این وسیله ظاهراً توانسته که بیش از ۱۰ میلیون حالت تصادفات و برخوردهای اتومبیل را تشخیص دهد اما هنوز بر اساس این گزارش اپل به طور رسمی آن را معرفی نکرده و ظاهراً آزمایشات قصد دارد آزمایش های بیشتری را بر روی آن انجام دهد. این قابلیت شباهت زیادی دارد به قابلیت تشخیص افتادن Fall Detection که در روی مدل های اپل واچ سری ۴ و یا جدیدتر وجود دارد.

در حقیقت این ویژگی قادر است که وضعیت شخص دارنده اپل واچ را در صورتی که به صورت ناگهانی به روی زمین می افتد را  تشخیص داده به صورت خودکار سرویس های خدماتی اورژانسی را مورد اطلاع قرار دهد. بنابراین به نظر می‌رسد که اپل این قابلیت را با یک بروزرسانی جدید در سیستم های عامل ios در ابتدا با نسخه های بتا مورد تست قرار داده و سپس در صورت موفقیت آمیز بودن آن را در نهایت به صورت یک نسخه عمومی بتا معرفی کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.