اپل واچ های آینده می توانند میزان فشار خون را با کمک حس گر تصحیح کننده خطا اندازه گیری کنند

اپل واچ های آینده می توانند میزان فشار خون را با کمک حس گر تصحیح کننده خطا اندازه گیری کنند

بر اساس ایده جدید اپل واچ های آینده قادر خواهند بود با کمک حسگر های تشخیص و تصحیح خطا با دقت های بسیار بالایی میزان فشار خون را اندازه گیری کنند. اپل در اپل واچ های سری ۶  قابلیت اندازه گیری میزان اکسیژن خون را اضافه نمود و در برنامه فیتنس خود مقیاس جدیدی را بر اساس آن لحاظ کرد.

این در حالی است که قابلیت های دیگری نظیر اندازه گیری میزان ضربان قلب در دقیقه و همینطور قابلیت تهیه نوار قلب الکتروکاردیوگرام ECG قبلاً در اپل واچ های سری ۶ به این وسیله اضافه شده بود.  اما یکی از خصوصیاتی که انتظار می‌رفت اپل در سری های بعدی خود اضافه نماید قابلیت اندازه گیری میزان فشار خون می باشد. این ویژگی برای افرادی که از فشار خون بالا رنج می‌برند که در اصطلاح پزشکی هایپرتنشن نامیده می شود بسیار مفید می باشد. از طرف دیگر تشخیص افزایش فشار خون یکی از معرف های مهم برای تشخیص مشکلات سلامتی محسوب می شود.

اندازه گیری و بررسی میزان فشار خون به طور دائمی و در طولانی مدت می تواند در تشخیص الگوهای خاص هایپرتنشن بسیار مفید واقع شود و از این لحاظ اپل واچ با داشتن این ویزگی می‌تواند به عنوان یکی وشائل کمکی مهم در درمان پزشکی بکار رود. در حالی که شایعات مربوط به اضافه شدن قابلیت اندازه گیری فشارخون برای اپل واچ های آینده وجود دارد، اما هنوز هیچ گونه خبر رسمی از جانب اپل برای اینکه مدل های آینده خود که را دارای چنین قابلیتی باشند مشاهده نشده است.

یکی از دلائل می تواند این باشد که اپل واچ وسیله بسیار کوچکی است و حجم کمی را اشغال می کند و برای اندازه گیری فشار خون بدون کمک وسیله های جانبی دیگر مانند الکترودها ایجاد چنین قابلیتی در حال حاضر امکان پذیر نمی باشد. در حقیقت اندازه کوچک اپل واچ برای به کار بردن حسگر های لازم برای این قابلیت محدودیت ایجاد می‌کند و همین امر باعث خواهد شد که در ایجاد و اعلام نتیجه خطاهایی مشاهده شود.

علاوه بر این قرار گیری اپل واچ بر روی مچ دست بهترین موقعیت برای خواندن و تشخیص فشار خون نمی باشد چرا که در این ناحیه غضروف‌ها، استخوان ها و سایر ساختار های بافتی وجود دارند که می توانند در اندازه گیری دقیق فشار خون اختلال ایجاد نمایند.

منبع

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.