اپل واچ های آینده  ممکن است با بهره گیری از حس گرهای محدب نازک تر باشند

اپل واچ های آینده  ممکن است با بهره گیری از حس گرهای محدب نازک تر باشند

اپل فقط به دنبال بالا بردن کارایی حس گر ها در اپل واچ نیست، بلکه با کمک از طراحی محدب برای قطعات تشکیل دهنده حس گرها که فضای کمتری را اشغال می کنند قصد آن دارد که اپل واچ های آینده را با ضخامت کم تری تولید کند.

در سند ابداعی که اخیرا توسط اپل به ثبت رسید اشاره به تکنولوژی می کند که بتواند نحوه جاسازی حس گر ها را طوری سامان دهی کند که جای کم تری را اشغال کنند. اپل در این مورد بیان می‌کند که تولید حس گر های نوری با لایه های منحنی چالش برانگیز است. همین طور ادامه می دهد که این گونه حس گر های نوری با قابلیت و کارایی زیاد معمولا جاگیر هستند و طراحی محصولات الکترونیک را غیر جذاب می کنند.

 فرقی نمی کند این محصول مونیتور کامپیوتر، یک ساعت، هدفون یا ایر پاد باشد، اگر اپل قرار است از حس گری در هر یک از این ها استفاده کند قبل از هر چیز می بایست جا سازی قطعات تشکیل دهنده آن حس طوری باشد که طراحی محصول را زیر جذاب نکند. اپل دراین مورد می افزاید حتی نحوه قرار گیری حس گر ها باید از الگوی محدب پیروی کند تا فضای کمتری را اشغال کنند.

فضا در اپل واچ خیلی چالش برانگیز است چرا که افزودن هر گونه فن آوری جدیدی که نیازمند تعداد زیادی از این حس گر های نوری باشد می تواند طراحی را با چالش همراه کند.  به بیان دیگر اعمال طراحی یک طرف قضیه است در صورتیکه تبدیل این طراحی به نحوی که قادر با ارائه قابلیت های متعددی باشد همان چیزی است که اپل همیشه در نظر دارد.

به عنوان مثال درمورد اپل واچ که دارای حس گر های نوری نصب شده در خود است،  نور از مچ دست از طریق منفذ شفافی عبور کرده و در نهایت به ردیفی از حس گرهای نوری که به طور محدب در کنار هم قرار گرفته اند هدایت می شود. این  که آیا اپل قادر خواهد بود چنین ایده ای را عملی کند چیزی لست که به زمان نیاز دارد و باید منتظر بود و دید که آیا این در عمل قابل اجرا خواهد بود. . 

1 نظر در مورد “اپل واچ های آینده  ممکن است با بهره گیری از حس گرهای محدب نازک تر باشند

  1. اشتراک ها: اپل واچ های آینده ممکن است به نحوی هوشمند باشند که با تعویض بند تنظیمات ساعت را از نو تغییر دهند. | Texnoli

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *