اپل واچ های آینده برای تماس های اضطراری و اورژانس از قابلیت ارتباط ماهواره ای برخوردار خواهند شد

اپل واچ های آینده برای تماس های اضطراری و اورژانس از قابلیت ارتباط ماهواره ای برخوردار خواهند شد

بر اساس گزارشی از بلومبرگ اپل قصد دارد تا ارتباطات ماهواره‌ای را در اپل واچ ها در آینده نزدیک فعال نماید که باعث می شود کاربران بتوانند در هنگام لزوم پیام های اضطراری و اورژانس ارسال کنند. قبل از آن که آیفون ۱۳ در پاییز این سال معرفی شود برخی گزارش‌ ها پیش بینی می کردند که مدل های آیفون ۲۰۲۱ از قابلیت LEO یا ارتباط ماهواره‌ای برخوردار خواهند شد.  این تکنولوژی آیفون را قادر خواهد کرد تا برای تماس های اضطراری از قابلیت ارسال پیام های کوتاه از طریق شبکه های ماهواره ای بدون نیاز برای شبکه های مخابراتی استفاده کند.

این ویژگی در نهایت برای مدل‌های آیفون ۱۳ مورد استفاده قرار نگرفت اما برا بنا به گزارش بلومبرگ که امروز منتشر شد این ویژگی می تواند برای مدل های آیفون ۱۴ به کار رود و در ادامه آن اپل از این تکنولوژی در اپل واچ نیز استفاده خواهد کرد. در این مورد اپل قصد دارد که از دو جنبه  از ارتباطات ماهواره‌ای برای کمک به کاربران استفاده کند. اولین آن ارسال پیام های اضطراری از طریق تماس ها می باشد که به کاربران اجازه می‌دهد تا بتوانند تماس های اضطراری خود را به سرویس های اورژانس و سایر مراکز دیگر از طریق شبکه‌های ماهواره‌ای در شرایطی که سیگنال شبکه های مخابراتی در دسترس نمی باشد ارسال کنند. این پروتکل جدید قرار است به صورت یک حباب خاکستری رنگ دربخش اپلیکیشن پیام ها خودش را نشان دهد.

دومین بخش استفاده از این ویژگی به کاربران اجازه خواهد داد که در هنگام بروز یک فاجعه و یا تصادف به عنوان مثال تصادف ماشین، هواپیما و یا قابق  کلیه ادارات و مراکز امداد رسانی مربوطه را مطلع سازند. البته با توجه به گزارش بلومبرگ استفاده از این ویژگی در نهایت بستگی به اجازه قانونی از کشور مربوطه را دارد و برای تمام کشورها قابل استفاده نمی باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.