اپل واچ می تواند با دقت سندروم frailty یا ضعف بدنی را نیز تشخیص دهد

اپل واچ می تواند با دقت سندروم frailty یا ضعف بدنی را نیز تشخیص دهد

نتایج تحقیقات دانشگاه استندفورد نشان می‌دهد سندروم فرایلتی یا سستی عضلات می تواند با استفاده از  تست راه رفتن ۶ دقیقه ای تشخیص داده شود. این تست معمولاً می‌تواند به صورت استاندارد برای ارزیابی قابلیت تحرک بدن و همینطور ظرفیت تمرین بیماران مورد استفاده قرار گیرد. کسب امتیازهای بالاتر در این تست نشان دهنده وضعیت کاردیاک سالم تر و همینطور و شرایط بهتر تنفسی و گردش خون و سیستم عصبی می باشد.

این ادعایی است که اپل در مورد توضیح عملکرد این تست ارائه می‌دهد. اما نتایج حاصل از تحقیقات دانشگاه استنفورد که به وسیله اپل سرمایه‌گذاری شد با استفاده از تست ۱۱۰ بیمار با بیماریهای کاردیو واسکولار از طریق یک دستگاه آیفون ۷ و همین طور اپل واچ سری ۳ انجام گرفت.

همه بیماران از طریق انجام تست راه رفتن ۶ دقیقه ای در خانه این تست را به پایان رساندند و بعداً در کلینیک نیز عملکرد آنها در این تست به طور مجدد با نظارت متخصصان اندازه‌گیری و مقایسه شد. این مطالعه نشان داد که اپل واچ قادر است که با دقت ۹۰ درصد بیماران مبتلا به سستی عضلات تشخیص دهد.

به خصوص در حالتی که در شرایط کلینیکی تحت نظارت متخصصان این تست قرار گیرد  دقت این تست توسط اپل واچ افزایش می‌یابد. اما در مورد تست هایی که در خانه و دور از نظارت صاحب‌نظران و کارشناسان انجام شده اپل واچ قادر بود که تا میزان ۸۳% دقت این بیماری را تشخیص دهد.

این نتایج نشان داد که اطلاعات حاصل از اپل واچ می‌تواند به دقت برای انجام تست های بعدی در کلینیک مورد استفاده قرار گیرد. البته در این آزمایش از یک اپلیکیشن کاملاً ویژه به نام VascTrac استفاده شد که بتواند  داده های تست شش دقیقه راه رفتن را جمع آوری کند و به تجزیه و تحلیل داده های آن بپردازد.

منبع 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *