اپل واچ در کوارتر چهارم ۲۰۲۰ سایر ساعت های هوشمند را با اختلاف زیادی جا گذاشت

اپل واچ در کوارتر چهارم ۲۰۲۰ سایر ساعت های هوشمند را با اختلاف زیادی جا گذاشت

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که ۴۰ درصد از ساعت های هوشمند فروخته شده در کوارتر چهارم ۲۰۲۰ اپل واچ بوده است که تا حد زیادی این فروش مربوط به مدل های اپل واچ سری ۶ و اپل واچ اس ای می باشد که بر اساس گزارشات چیزی در حدود ۱۲.۹ میلیون واحد فروش داشته است.

موسسه تحقیقاتی کانتر پوینت که قبل از این در ارتباط با آیفون ۱۲ گزارش خود را ارائه کرده بود و اظهار داشت که این مدل پرفروش‌ترین آیفون۱۲  ۵G بوده است، حالا همان اظهارنظر را در ارتباط با اپل واچ کرده است. به طور کلی این شرکت بیان می کند که فروش گوشی های همراه در کوارتر چهارم ۲۰۲۰ اندکی پایین‌تر از همان پریود زمانی در سال ۲۰۱۹ بوده است اما درصد سهم فروش اپل در این مورد افزایش داشته است.

بر اساس نتایج و داده‌های شرکت کانتر پوینت اپل واچ ۴۰ درصد فروش ساعت های هوشمند در این کوارتر را به خود اختصاص می‌دهد و این در حالی است که نزدیک ترین رقیب این شرکت سامسونگ بوده است که فقط ۱۰ درصد فروش را از آن خود کرده است. در مقایسه با همان پریود زمانی در ۲۰۱۹ نشان می‌دهد که اپل در سال قبل فقط ۳۴ درصد سهم بازار را داشته در صورتی که سامسونگ ۹ درصد را از آن خود کرده بود.

این شرکت می‌گوید که شرایط پندمیک امسال اندکی باعث کاهش فروش نسبت به سال قبل شده است و این باعث شد که فروش گوشی ساعت های هوشمند تقریباً در همان حد ۲۰۱۹ باقی بماند. بر اساس اظهار نظر این شرکت اپل واچ سری ۶ و اپل واچ اس ای بسیار فروش خوبی داشته اند که بر این اساس در حدود ۱۲.۹ میلیون واحد از این مدل ها که ۴۰ درصد سهم بازار را در تشکیل می‌دهد در کوارتر چهارم ۲۰۲۰ به فروش رفته است.

در این مورد سهم سامسونگ نسبت به سال قبل تنها یک درصد افزایش را نشان می‌دهد و بیش از نیمی از این فروش مربوط به رونمایی و عرضه مدل گلکسی واچ ۳ می باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *