اپل هنوز در پی ساخت شارژری شبیه ایرپاور می باشد

اپل هنوز در پی ساخت شارژری شبیه ایرپاور می باشد

چهار سال از  زمانی می گذرد که اپل به صورت عمومی شارژ وایرلس خود را به نام ایرپاور معرفی نمود و دو سال از کنسل شدن این تولید محصول نیز گذشته است. شایعات جدید نشان می دهند که اپل هنوز در پی یافتن راه حل های جدید برای ساخت نسخه‌های جدیدی از این نوع شارژر می باشد.

بر اساس گزارشی که بلومبرگ  پنجشنبه منتشر ساخته است نشان می دهد که اپل هنوز در حال توسعه و ساخت وسیله شارژ وایرلس خود می باشد که می تواند به طور همزمان وسیله هایی مانند آیفون ایرپاد و اپل واچ را شارژ کند.

جزئیات زیادی در مورد این گزارش وجود ندارد اما منابع در این مورد می گویند که این شارژر بسیار شبیه به ایرپاور عمل خواهد کرد. ایرپاور در سال ۲۰۱۷ برای اولین بار بازار معرفی شد. این وسیله که یک نوع بالشتک شارژ باشد می توانست کلیه محصولات اپل را به طور همزمان شارژ کند.

اما در سال ۲۰۱۹ به دلیل تاخیر های بسیار زیادی که در زمینه ساخت این وسیله صورت گرفت تولید آن متوقف شد. گزارش‌های بعدی همچنان نشان داد که اپل در موقع تست با مشکل گرم شدن بیش از حد این وسیله  روبرو می باشد.  در سال ۲۰۲۰ نیز گزارشات منتشر شد که نشان می داد که این وسیله در هنگام شارژ تا حد زیادی گرم می شد که بیشتر از حد استاندارد بود و چند ماه پس از آن بود که تولید این وسیله به طور کامل توسط اپل متوقف شد.

ولی بر اساس گزارشات جدید ظاهراً اپل پتنت های جدیدی را اخیراً به ثبت رسانده است که در آن ها به ساخت های نسل جدیدی از شارژر شبیه به ایرپاور اشاره شده است. گزارش دیگری تایید می کند که اپل در حال ساخت تکنولوژی برای شارژ وایرلس می باشد که بتواند وسیله را از قسمت های دورتر با فرمت هایی نظیر Qi شارژ نماید.

به نظر می رسد که توسعه و ساخت این شارژر در حال پی گیری است و بنا به این گزارش چندین سال طول خواهد کشید که اپل در نهایت بتواند این تکنولوژی را برای استفاده عموم وارد بازار کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *