اپل هنوز در بازار تبلت در کوارتر اول ۲۰۲۱ پیشتاز رقابت بازار جهانی است

اپل هنوز در بازار تبلت در کوارتر اول ۲۰۲۱ پیشتاز رقابت بازار جهانی است

اپل سهم غلبه بازار خود را هم چنان در بازار جهانی تبلت در کوارتر اول ۲۰۲۱ حفظ نمود و علاوه بر این توانست نسبت به سال قبل ۵۰ درصد رشد را به دست بیاورد. بر اساس داده های موجود از شرکت تحلیل داده های آی دی سی ارسال تبلت در سراسر جهان در کوارتر اول ۲۰۲۱ به ۳۹ میلیون واحد می رسد که ۵۵ درصد رشد نسبت به سال قبل نشان می‌دهد.

بر اساس گفته این شرکت از سال ۲۰۱۳ چنین رشدی در میزان تقاضا برای تبلت دیده نشده است. در میان سازندگان تبلت اپل هم چنان پیشتاز رقابت می باشد. این شرکت توانست با ارسال تقریباً ۱۲.۷ میلیون واحد آیپد در طی کوارتر اول ۲۰۲۱ میزان ۶۴ درصد رشد نسبت به سال قبل داشته باشد و از این لحاظ ۳۱ درصد سهم بازار از فروش جهانی تبلت را از آن خود کرده است. فروش آیپد اپل توانست ۳۰ درصد نسبت به کوارتر اول ۲۰۲۰ رشد را نشان دهد.

پس از آن سامسونگ مقام دوم را با ارسال ۸ میلیون تبلت در این کوارتر به دست آورد و توانست ۲۰ درصد از سهم بازار را به خود اختصاص بدهد. به دنبال آن شرکت لنوو در مقام سوم قرار گرفت و توانست به میزان تقریبی ۴ میلیون واحد تبلت را به مشتریان ارسال کنند و در مقام چهارم شرکت آمازون قرار گرفت که توانست با حدود ۳.۵ میلیون واحد تبلت بعد از لنوو قرار گیرد. در نهایت هواوی در مقام پنجم قرار گرفت و توانست ۲.۷ میلیون واحد تبلت را ارسال نماید.

با توجه به شرایط پاندمیک و افزایش تقاضا برای محصولات نظیر لپ تاپ و آیپد و تبلت افزایش بسیار زیادی را در میزان فروش این گونه وسیله ها شاهد بوده ایم که تا حد زیادی به دلیل برگزاری کلاس های آنلاین و همینطور کار های دور از خانه بوده است که همگی آنها مشتریان را به گونه‌ای به سمت وسیله های جمع و جور و با قابلیت خوب برای کارهای روزمره و اداری جذب نموده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *