اپل هنوز به دنبال دسترسی به فن آوری حسگر نوری اثر انگشت زیر صفحه نمایش

اپل هنوز به دنبال دسترسی به فن آوری حسگر نوری اثر انگشت زیر صفحه نمایش

آخرین شایعات حاکی از آن است که اپل در حال توسعه و ساخت فن آوری مربوط حس گر نوری اثر انگشت زیر صفحه نمایش می باشد. این ویژگی احتمالا بر روی نسل های بعدی آیفون آماده خواهد شد. بنابراین احتمال می رود آیفون های  آینده  به همراه فیس آی دی از این فن آوری جدید نیز برخوردار باشند. این در حالی است که سامسونگ هووایی و وان پلاس در سری جدید محصولات خود از تکنولوژی مشابهی بهره گرفته اند.

 هر چند اپل از فن آوری تاچ آی دی در نسل های اخیر آیفون بهره نگرفته است، اما گزارشات و شایعات نشان می دهند که اپل در سال های اخیر بدنبال نوآوری ویژه ای است که بتواند به ساخت حسگرهای نوری با قابلیت تشخیص اثر انگشت از زیر صفحه نمایش است نایل آید. این در حالی است که هنوز سخنگوی اپل در مورد این شایعات اظهار نظری نکرده است.

براساس جزئیات منتشر شده، نور از طریق یک حس گر ویژه در سطح صفحه نمایش دریافت و در نهایت بوسیله انتقال دهنده های نوری به قسمت پشتی صفحه نمایش ارسال می شود. از طریق این فن آوری این امکان پدید می آید که با قرار دادن انگشت در قسمت های خاصی از صفحه نمایش امکان تشخیش اثرانگشت و باز کردن قفل صفحه نمایش میسر شود.  

 اپل در حال حاضر ازتکنولوژی فیس آی دی درآیفون ایکس، آیفون ایکس اس، آیفون ایکس آر و آیفون ایکس مکس بهره گرفته است. همچنین انتظار می رود که ایفون های امسال هم از فیس ای دی برخوردار باشند که تنها با نگاه کردن به صفحه نمایش امکان بازکردن قفل صفحه نمایش، ورود به اپلیکیشن ها و استفاده از شکلک های انیمیشنی را بوجود می آورد.

اپل گفته است که میزان امنیت فیس آی دی از حسگر های اثر انگشت مانند تاچ آی دی که در نسل های قدیمی تر استفاده می شد بیشتر است.  اما این امکان وجود داردر که اپل با بکار گیری این فن آوری جدید حس گر های زیر صفحه نمایش می خواهد حق انتخاب دیگری علاوه بر فیس آی دی به کاربرانش بدهد.  اگرچه اپل گفته است اطلاعات حاصل از فیس آی دی کاربران را به صورت محفوظ در گوشی ها نگه می دارد، بعضی ممکن است استفاده از این تکنولوژی را نه چندان امن تلقی نمایند.

گفتنی است اپل از سال ۲۰۱۷ در پی ساخت این فن آوری جدید بوده است و احتمال می رود در آیفون های نسل های جدید شاهد این ویژگی باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *