اپل هنوز بر روی ساخت یک شارژر شبیه به ایرپاور و همچنین تکنولوژی های شارژ وایرلس با دامنه بالاتر کار می کند

اپل هنوز بر روی ساخت یک شارژر شبیه به ایرپاور و همچنین تکنولوژی های شارژ وایرلس با دامنه بالاتر کار می کند

بر اساس گزارش مارک گورمن از بلومبرگ اپل هنوز در حال کار بر روی توسعه و ساخت شارژر وایرلس آینده خود می باشد که ظاهری شبیه به شارژر ایرپاور دارد که تولید آن قبلاً متوقف شد. این تحلیل گردد در آخرین خبرنامه خود گزارش می دهد که اپل در حال ساخت یک لوازم جانبی برای شارژ وایرلس می باشد که می تواند چندین وسیله مانند آیفون اپل واچ و ایرپاد را در آن واحد شارژ کند.

اپل برای اولین بار شارژر ایرپاور را در سپتامبر ۲۰۱۳ معرفی نمود یعنی همان زمانی که رونمایی آیفون ایکس و آیفون ۸ انجام شد. در آن زمان اپل اعلام نمود که این لوازم جانبی شارژینگ در ۲۰۱۸ آماده از بازار خواهد شد. اما چنین پروژه ای به عمل تبدیل نشد و بعد از ماه ها شایعات مختلف اپل در نهایت در مارس ۲۰۱۹ به طور رسمی کنسل شدن پروژه تولید این شارژر را اعلام نمود. از آن موقع تا به حال اپل برای آیفون هایش یک تکنولوژی شارژر ماگسیف را به بازار عرضه کرده است که شامل لوازم جانبی ‌MagSafe‌ Duo  می باشد که می تواند یک اپل واچ و آیفون را به صورت وایرلس در آن واحد  شارژ کند.

اگرچه این شارژر دوتایی به صورت شارژر های مجزایی که به یکدیگر متصل شده‌اند عمل می کند، اما اگر آنچه که مارک گورمن ادعا می‌کند درست باشد اپل هنوز در حال توسعه وسیله شارژی می باشد که می تواند در آن واحد تا سه وسیله را با هم دیگر شارژ کند. علاوه بر این مارک گورمن در گزارش خود اعلام می‌کند که اپل هنوز بر روی یک ایده جدید برای شارژ وایرلس کار می کند که بدون تماس یا قرار دادن بر روی وسیله ای انجام می شود.

به خصوص در این مورد یادآور می شود که در نهایت اپل می‌خواهد به تکنولوژی برسد که وسیله ها بتوانند یک دیگر را به صورت وایرلس شارژ کنند. این پدیده شارژ وایرلس شارژ معکوس نامیده می‌شود و چند سالی است توسط شرکت‌های شیائومی و سامسونگ مورد استفاده قرار گرفته است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.